wirtualne adopcje
WRÓĆ DO LISTY
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
Kili
potrzebuje 190 zł

miesięcznie na utrzymanie

W schronisku od 2014 roku. Kili został znaleziony w Zatoniu, przy ulicy Świętojańskiej. W pierwszym kontakcie jest nieufny, potrzebuje chwili, żeby przełamać pierwsze lody, a na jego zaufanie trzeba sobie zapracować (najlepiej smaczkami;). Po bliższym poznaniu Kili okazuje się być cudownym miziakiem, który na powitanie wtula się w człowieka i z chęcią rozdaje buziaki (w międzyczasie delikatnie sprawdzając, gdzie człowiek ma schowane smaczki;). Osobom zaufanym psiak bez problemu pozwala na założenie kagańca czy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Widząc znajomego człowieka przed swoim kojcem często domaga się smaczków, a gdy ich nie dostaje szczeka oburzony, po czym odchodzi niezadowolony.

Zdecydowanie należy do psiaków energicznych, uwielbiających ruch na świeżym powietrzu. Pozwala ubrać sobie szeleczki, jednak muszą one być dobrze dopasowane, ponieważ Kili jest bardzo wygimnastykowany i potrafi się z nich wysmyknąć. Niewybiegany potrafi porządnie ciągnąć na smyczy, jednak dzięki regularnym spacerom psiak zachowuje się coraz grzeczniej. Różnie reaguje na inne psiaki, niektóre go denerwują i obszczekuje je, zaś z innymi chce się przywitać i pobawić. Z suczkami w kojcu dogaduje się raczej ładnie. Nie przepada za nachalnością i przekraczaniem granic przez nowe osoby, może wtedy postraszyć ząbkami. Kili nie jest psem agresywnym, to tak na prawdę psiak lękliwy, którego przeraża wiele rzeczy i w sytuacjach niekomfortowych i stresowych obiera taktykę odstraszenia ząbkami. W sytuacji stresowej przy zaufanym człowieku, w którym ma wsparcie, zachowuje się bardzo grzecznie, wtula się w nogę i czeka na pokrzepiające pogłaskanie.

Kili jest wspaniałym, przepięknym i charakternym psiakiem, który nie od razu pokocha nową osobę, ale jak już ktoś skradnie jego serce, to psiak pójdzie za nim w ogień. Niestety do tej pory żadna wyrozumiała i nastawiona na pracę z psiakiem osoba nie pojawiła się, dlatego chcemy wesprzeć go chociaż mokrą karmą, której zjada za około 190 zł miesięcznie.

Psiaka możecie także wesprzeć, robiąc jednorazowy przelew lub ustawiając stałe zlecenie.

Numer konta:
61 1160 2202 0000 0002 3169 0317

Tytuł przelewu:
Kili

Dane odbiorcy:
Fundacja Sarigato
ul. Vetulaniego 14/2

Zobacz więcej