narzędzia
Fruzia
Łomianki
41x
KONTAKT:

Stowarzyszenie Adopcje Buldożków
Fiołka 13
05-092 Łomianki

889509903
pomoc@adopcjebuldozkow.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Fruzia dostanie posiłek

Fruzia to około 10-letnia buldożka francuska. Jest przeurocza, kontaktowa, bardzo radosna, lecz niestety również bardzo schorowana. Niewiele o niej wiadomo. Trafiła pod skrzydła SAB rok temu, gdy brudna, wychudzona, zaniedbana i bez kontaktu błąkała się po ulicach miasta. W awaryjnym Domie Tymczasowym odbyła się wstępna diagnostyka i leczenie. Niestety, uległa tam wypadkowi. Miała złamaną miednicę i kość biodrową. Potem trafiła do obecnego Domku, który będzie Jej do końca. W trakcie dalszej diagnostyki okazało się, że Fruzia ma przewlekłe zapalenie spojówek i rogówek. Musi stale przyjmować 2x dziennie 3 rodzaje kropli w odstępach 20-minutowych. Zęby ma spiłowane do poziomu dziąseł. Nie wiadomo czemu. Radzi sobie, ale ma problemy z gryzieniem. Niestety, ma również problemy z układem moczowym; ma uszkodzone nerki, białko w moczu, musi przyjmować lek Pronefra prawdopodobnie przez długo, długo. Ma również struwity w moczu, uszkodzoną śluzówkę pęcherza i musi przyjmować leki oraz jeść specjalistyczną karmę leczniczą. Musi wychodzić 4-5x dziennie. Miała wypadającą rzepkę w kolanie, kulała. Przeszła operację i kilkutygodniową rehabilitację. Problemem są również liczne, gęste złogi w woreczku żółciowym. Nieoperacyjne, niestety. Ale wdrożone leczenie farmakologiczne przynosi efekty. Uroczo klapnięte ucho jest wynikiem przewlekłego krwiaka. Prawdopodobnie gorzej na nie słyszy.
Hades
Korabiewice
50x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

601 433 468
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Hades dostanie posiłek

Hades jest młodym, wesołym i bardzo pozytywnym psiakiem. Ma piękne umaszczenie, tułów czarny, natomiast łapy ma dwukolorowe. Ma miękkie, przyjemne w dotyku futerko. Przed nim całe psie życie! Niech nie marnuje się w schronisku. Hades ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Lubi bawić się szarpakiem i migiem nauczył się komendy puść, która będziemy szlifować.
Saper
Bydgoszcz
62x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy
ul. Grunwaldzka 298
85-438 Bydgoszcz

52 372 21 30
adopcje@schronisko.org.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Saper dostanie posiłek

Saper | płeć: samiec, rasa: mieszaniec, wielkość: średni , wiek: 13 lat 8 mc-y

Trafił do nas z czterema innymi psami, ponieważ właściciel nie mógł się dalej zajmować psami. Był wycofany i agresywny. W schronisku się zmienił, stał się łagodny. Potrzebuje trochę czasu zanim kogoś pokocha. Wykastrowany i posiada komplet szczepień.

Nefi
Korabiewice
138x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Nefi dostanie posiłek

NEFI to około 3-letnia suczka średniej wielkości, podopieczna schroniska dla zwierząt w Korabiewicach. Jest niezwykle przyjazna i radosna, a jej lekko skośne oczy na długo zapadają w pamięć :) Wolontariuszy zaprasza do boksu żywiołowym merdaniem ogona, a po wygłaskaniu chętnie wychodzi na spacer!

Jeszcze kilka miesięcy temu na spacerach Nefi była zajęta głównie swoimi sprawami, w tym kopaniem dziur. Jednak praca wolontariuszy nad jej szkoleniem okazała się strzałem w dziesiątkę! Okazało się, że Nefi ładnie wykonuje „siad”, a później ku naszemu zdumieniu – cierpliwie czeka na smaczka :) Wykonywania kolejnych komend uczy się naprawdę szybko. Spacery z suczką są teraz wypełnione wzajemnym kontaktem człowiek-pies, dając radość obu stronom smyczy!

Przy adopcji do domu z ogrodem należy pamiętać o skłonności Nefi do robienia wykopów, pozostawiona w ogrodzie sama sobie może z nudów wrócić do tego nawyku.

Suczka jest wysterylizowana i dogaduje się z psami-samcami, w interakcjach z suczkami mogą zdarzyć się konflikty. W styczności z dziećmi nie przejawia agresji, choć do tej pory miała z nimi sporadyczny kontakt.

Nefi jest MŁODA, dlatego czekamy z utęsknieniem na dzień, w którym pojedzie do własnego domu! Szkoda takiej pogodnej suni za kratami schroniskowego boksu…

Jeżeli chcesz adoptować Nefi – wejdź na www.schronisko.info.pl/adopcje i skontaktuj się z nami :) Schronisko oferuję pomoc w transporcie psa do Twojego miejsca zamieszkania.

Świtek
Zielona Góra
119x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 3 osoby
i Świtek dostanie posiłek

Świtek ma cztery lata, w schronisku mieszka już ponad rok. Jest duży i  zdecydowanie nie należy do psów ospałych, powolnych i bez energii. Na spacerze trudno go zmęczyć,  a kiedy jest pewien, że chce iść pod TEN,  a nie inny krzaczek, to żaden człowiek po drugiej stronie smyczy go nie powstrzyma - gdyby towarzysz spaceru nie chciał współpracować, zostanie do tej współpracy przekonany na siłę - Świtek go po prostu pociągnie za sobą i przekona, że właśnie ten krzaczek był super. Innych psów nie toleruje, ale trzeba mu przyznać,  że za ludźmi przepada.  Doskonale wie,  że człowiek plus szelki i smycz równa się świetna zabawa. Świtek byłby świetnym kompanem na długich,  pieszych wycieczkach, a podczas biegów na pewno sam nadawałby tempo, więc mógłby służyć za dopping ;-) Wciąż czeka na kogoś z odpowiednią kondycją, kto zechce wypełnić jego czas sporą dawką ruchu.

W sprawie adopcji Świtka prosimy o kontakt pod nr: 784-90-88-90 

Mojra
Łódź
49x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
ul. Marmurowa 4
91-610 Łódź

(042) 656 78 42
schronisko.biuro@o2.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Mojra dostanie posiłek

Mojra ma rok, jest zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana. Sunia jest głucha. Przeszła badanie tomografii komputerowej, które wykazało że słuch Moiry jest nie do przywrócenia. Jednak fakt głuchoty temu psu zupełnie w niczym nie przeszkadza. Mojra jest typowo domową pannicą. Nie ma przeciwwskazań ani do mieszkania w mieszkaniu w bloku, ani w domku z ogródkiem. Mojra przeszła szkolenie z zakresu PT (Pies Towarzyszący), jest nauczona podstawowych komend. Mojra jest sunią łagodną, lubi dzieci (mieszkała z 6 latką). W kontakcie z psami bywa różnie, więc jeśli ma trafić do domu z psem, ten musi mieć mocny charakter, nie lubić awantur i dobrze się komunikować. Nie polecamy do domu z kotami. Zachęcamy do adopcji tej przekochanej pitbullicy! Kontakt - 665 615 159.

Dzik
Lublin
89x
KONTAKT:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Metalurgiczna 5
20-234 Lublin

81-466-26-42
poczta@schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Dzik dostanie posiłek

Dzik jest dużym i dostojnym psem­seniorem. Na pierwszy rzut oka widać, że wiele już przeszedł

w swoim psim życiu. Niegdyś smutny, lękliwy i wycofany. Dziś jest przyjacielem każdego

człowieka, no i jak na schroniskowego przystojniaka przystało uwielbiają go z wzajemnością

wszystkie suczki.

Chętnie wychodzi na spacery. Nawet nie trzeba zakładać mu smyczy, ponieważ najbardziej na

spacerze uwielbia leżeć przy bramie schroniska, lub na kolanach wolontariuszy. Jest wiernym i

zupełnie niekłopotliwym kumplem. Ma już kłopoty ze wstawaniem, ale zawsze podniesie się by

podejść po porcję uwielbianych pieszczot. Można by powiedzieć, że Dzik jest w schronisku od

zawsze. Nikt już nie pamięta daty jego urodzin...

Wiek : ok.10 lat

Bójka
Puławy
51x
KONTAKT:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
ul. Przemysłowa 1
24-100 Puławy

667 706 607
schronisko@zuk.pulawy.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Bójka dostanie posiłek

Bójka ma około 2 lat. Zadziorna, z cudną bródką. Ma swój charakterek, który mówi jej, że trzeba porządzić i chodzić własnymi drogami. Uwielbia się bawić, ganiać na spacerach i zaczepiać inne psiaki. Łasuch z niej niemożliwy, za jakikolwiek smakołyk oddałaby wszystko. Radosna, uwielbia inne psiaki, ale do nowych osób podchodzi z rezerwą... Po jakimś czasie oswaja się i wtedy można zobaczyć, jaka naprawdę jest Bójka. Potrafi bardzo ładnie chodzić na smyczy oraz zachowuje czystość. Bójka trafiła do schroniska, gdy miała koło dwóch miesięcy, teraz ma już prawie rok. Tyle miesięcy bez domu! Bójka jest odrobaczona, odpchlona, wysterylizowana, zaszczepiona (przeciwko wściekliźnie oraz od chorób zakaźnych) i zachipowana. Kontakt - 667 706 607.

Maks
Kołobrzeg
56x
KONTAKT:

Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu
ul. 6 Dywizji Piechoty 60
78-100 Kołobrzeg

94 351 66 83
milcebe@vp.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Maks dostanie posiłek

Piękny około 5 letni owczarek krótkowłosy. Maks jest typem dominatora ale nigdy nie pogryzł innego psa nie przepada też za kotami. Psiak jest bardzo cierpliwy nadaje się do domu z dziećmi. Idealnie nadaje się dla osób lubiących spacery.
Gandi
Wysoka Strzyżowska
71x
KONTAKT:

Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej
Wysoka Strzyżowska 559
38-123 Wysoka Strzyżowska

692 387 952
azylumajki@interia.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Gandi dostanie posiłek

Zwyczajny pies... Dosyć duży, trochę w typie owczarka szkockiego collie. Wiemy o nim tylko tyle, że całe jego dotychczasowe życie było udręką i koszmarem. Nie zaznał w nim niczego dobrego. Kiedy go przywieźliśmy był wrakiem psa, i fizycznym i psychicznym. Nie chciał bliższego kontaktu, odsuwał się, był całkowicie obojętny na wszystko, co się wokół niego dzieje. Był łagodny, ale i przeraźliwie, rozdzierająco smutny. Już na nic nie liczył, na nic nie czekał. Gandi z czasem otworzył się. Jest cudownym psem, mądrym, łagodnym, bardzo wiernym i wdzięcznym. Jest zaszczepiony i wykastrowany. Ma ok. 7 lat. Marzymy o tym, żeby na resztę życia znalazł prawdziwy dom. Żeby ktoś pokochał tego straszliwie skrzywdzonego psa. Kontakt - 692 387 952

Fart
Wysoka Strzyżowska
77x
KONTAKT:

Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej
Wysoka Strzyżowska 559
38-123 Wysoka Strzyżowska

692 387 952
azylumajki@interia.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Fart dostanie posiłek

Fart, zwany przez nas Grubciem, jest uroczym, łagodnym pieskiem w wieku ok. 9-10 lat. Został odłowiony po wypadku w okolicy Warszawy. Na pewno miał właściciela, jednak nie udało się go odnaleźć, nie szukał swojego psa. A Fartowi groziła wywózka do schroniska. Już w tymczasowym miejscu przetrzymywania był dominowany przez inne psy. W dużym schronisku raczej by sobie nie poradził... Fartuś jest średniej wielkości pieskiem ( do kolana), bardzo pogodnym, kochającym ludzi. Nienagannie zachowuje się w mieszkaniu, choć całe dotychczasowe życie był raczej psem podwórkowym. Jego stan zdrowia jest dobry, po wypadku utyka lekko, ale w niczym mu to nie przeszkadza. Miał też związane z wiekiem problemy z krążeniem. Dostaje leki i wszystko jest w porządku. Fartuś byłby cudownym towarzyszem dla starszej osoby. Choć nie tylko, bo uwielbia się bawić i tulić, bardzo lubi dzieci. Chyba nigdy nie miał dobrego domu, byłoby cudownie gdyby znalazł go chociaż na jesień życia. Kontakt - 692 387 952

Elmo
Łódź
38x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
ul. Marmurowa 4
91-610 Łódź

(042) 656 78 42
schronisko.biuro@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Elmo dostanie posiłek

Elmo cały czas czeka na swojego jedynego, wymarzonego Człowieka… Jest u nas od 28 miesięcy i wiemy, że to wymagający pies. Można powiedzieć - psiak „specjalnej troski”. Wierzymy jednak, że w końcu znajdzie kogoś, kto go pokocha i zaakceptuje, a przede wszystkim – odpowiednio się nim zajmie. Elmo urodził się w grudniu 2009 roku i przebywa obecnie w Opolskim Centrum Kynologicznym. Nie ma alergii, nie jest chory. Potrzebuje „tylko” mądrego Człowieka! Idealny Człowiek dla Elmo to: osoba znająca rasę, konsekwentna, umiejąca prowadzić psa. Domek najlepiej bez małych dzieci i innych psów. Obowiązuję: rejestracja na forum, ankieta przed-adopcyjna i wizyta przed-adopcyjna. Oczywiście przed decyzją Zarządu konieczna będzie wizyta w Opolskim Centrum Kynologicznym. Elmo był strasznym łobuzem, ale dzięki konsekwencji i pracy behawiorysty psiak nadaje się do adopcji. Zainteresowanych adopcją Elmo obowiązuje rejestracja na forum, ankieta przedadopcyjna i wizyta przedadopcyjna.
Selfie
Warszawa
63x
KONTAKT:

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16
02-091 Warszawa

501 797 018
adopcjebullowatych@wp.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Selfie dostanie posiłek

Sunia to 3-letnia, wysterylizowana amstaffka. Miała dom, miała właściciela, który nie poświęcał czasu na jej wychowanie, nie pracował z jej złymi zachowaniami. Dziś skutkuje dużymi brakami i problemami w codziennym obyciu. Cały czas z nią pracujemy. Wierzymy, że w mądrych i świadomych rękach sunia może osiągnąć wiele. Stać się psem sprawiającym właścicielowi radość (choć do tego potrzeba nieco czasu i ogromu pracy). Polecamy ją do mieszkania w bloku. Ewentualnie do domu z ogródkiem, ale bardzo dobrze ogrodzonym i pod czujnym okiem opiekunów. Selfie jest psem z instrukcją obsługi: nie może być nadto rozpieszczana, potrzebuje codziennej rutyny, spokoju, nie pobudzania emocji. Sunia nie jest agresywna, ale ma problemy z panowaniem nad sobą, gdy jest pod wpływem silnych emocji. Z uwagi na jej problem z pobudliwością, nie może mieszkać w domu z dziećmi, kotami i uległymi psami. Jest to typ psa, który lubi wchodzić człowiekowi na głowę, lubi kontrolować inne psy, nie mając zarazem mocnego charakteru. Ta potrzeba kontroli, w starciu z niepewnym charakterem przysparza problemów w trakcie spaceru, bo sunia silnie reaguje na inne psy, a czasem na ludzi. Jest to pies czytelny, ale dla mądrych oczu. Szukamy dla niej domu otwartego na pracę, raczej z doświadczeniem. Wiemy, że o dom dla Selfie nie będzie łatwo, ale wierzymy, że w końcu znajdzie kochającego opiekuna! Selfie obecnie przebywa w Warszawie. Kontakt - 501 797 018.

Bard
Korabiewice
41x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Bard dostanie posiłek

Bard to śliczny psiak w typie jamnika. Bard został porzucony wraz ze swoją koleżanką Sarą. Sarunia miała dużo szczęścia ponieważ szybko znalazła dom. Dla Barda zbliża się bardzo trudny okres. Zima. Psy z tak krótką sierścią ciężko znoszą mrozy. Dlatego PILNIE szukamy domu dla Barda. Bardzo prosimy Was o pomoc. Bard to bardzo fajny, radosny piesek. Jest przyjazny, lubi kontakt z człowiekiem. Wiemy, że nie każdy może dać mu dom, ale mamy prośbę o pomoc w poszukiwaniu mu mieszkania. Im więcej ludzi dowie się o jego istnieniu, tym wieksza szansa, że ktoś go pokocha i uchroni przed zima w schronisku...
Yoko
Głowno
55x
KONTAKT:

Przytulisko dla zwierząt w Głownie
ul. Piaskowa 37
95-015 Głowno

509 104 718
kontakt@przytuliskoglowno.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Yoko dostanie posiłek

Yoko jest niespełna 1,5 roczną sunią, która bije rekordy częstotliwości powrotów do schroniska. Chyba nie ma bardziej pechowego psa... Yoko przestała już wierzyć, że kiedyś znajdzie człowieka na zawsze. Po ostatnim powrocie do schroniska jest tak smutna i przygnębiona, że aż serce boli. Szukamy domu, który świadomie zdecyduje się na psa po przejściach, który zrozumie, że pies potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca. Człowieka, który ewentualne problemy będzie w stanie rozwiązać z pomocą behawiorysty, a nie od razu odda psa z powrotem do schroniska. W schronisku nie mamy z Yoko żadnych problemów. Jest łagodną, kochaną sunią która uwielbia obecność człowieka oraz innych psów. Lubi się z nimi bawić i biegać. Ma w sobie dużo energii i z chęcią chodzi na spacery. Yoko jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona, zachipowana, posiada również książeczkę zdrowia. Sunia przebywa w Schronisku w Głownie (woj. łódzkie, 40 km od Łodzi). Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna naszego wolontariusza w potencjalnym nowym domu oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Istnieje możliwość pomocy w transporcie psa do nowego domu. Kontakt - 502 540 078.

Drucik
Puławy
94x
KONTAKT:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
ul. Przemysłowa 1
24-100 Puławy

667 706 607
schronisko@zuk.pulawy.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Drucik dostanie posiłek

Drucik to około 8-letni piesek, sięgający kolana. Z dnia na dzień jest coraz piękniejszy. Do schroniska trafił po tym, jak prawdopodobnie uciekł od właściciela, który w ogóle się nim nie interesował. Psiak był w opłakanym stanie. Miał poważne problemy skórne przez brudną budę, pchełki i brak zainteresowania ze strony „pana”. Z pewnością bardzo go to bolało i piekło. Po ucieczce został okropny drut na łapce. Mimo to wędrował i walczył o życie. Tak trafił do nas. Od samego początku lubił głaskanie, zainteresowanie i mizianie. Nie miał łatwego życia, ale liczymy na to, że znajdzie się dla niego dom, z którego już nie będzie musiał uciekać. Taki, w którym doceni się jego urodę i charakter. Pomóżmy Drucikowi! Drucik jest odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony i wykastrowany oraz zachipowany. Kontakt - 667 706 607.

Moris
Zielona Góra
122x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 2 osoby
i Moris dostanie posiłek

Moris - to malutki piesek o pręgowanym umaszczeniu, charakteryzujący się zamiłowaniem do zabawy, ganiania i głaskania. Uwielbia wszystkich ludzi, nie wykazuje za grosz agresji. Czasem obszczeka inne psy, ale bardziej dla zasady niż z racji tego, że ich nie lubi. Po prostu musi jakoś nadrobić swój wzrost i zadbać o szacunek "na schronisku". To pies zarówno dla rodziny z dziećmi jak i dla singla - grunt, żeby znaleźć czas na zabawę i spacery z psiakiem. Ma około 6 lat, zdrowie i dobry humor dopisują mu.

W sprawie adopcji Morisa prosimy o kontakt z biurem schroniska: 784-90-88-90

Szyszka
Wysoka Strzyżowska
49x
KONTAKT:

Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej
Wysoka Strzyżowska 559
38-123 Wysoka Strzyżowska

692 387 952
azylumajki@interia.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Szyszka dostanie posiłek

Szyszka to przeurocza sunia, która jest matką Grzybusia. Psiaki (oba widoczne na zdjęciu) szukają domu, są przeznaczone do wspólnej adopcji. Nie rozdzielajmy ich! Tyle razem przeżyły, najpierw u nieodpowiedzialnych właścicieli. Potem wywiezione i porzucone na leśnym parkingu przy ruchliwej drodze. Kiedy przywieźliśmy je do nas, sunia była w zaawansowanej ciąży. Podczas sterylizacji aborcyjnej okazało się, że płód był ogromny, porodu psina pewnie by nie przeżyła...Oboje to kochane, radosne psiaczki - przylepki. Wszystko robią razem:bawią się, śpią, jedzą. Są radosne i żywiołowe ale zupełnie niekłopotliwe. Psiaczki są wykastrowane, z książeczkami zdrowia.
Natka
Głowno
56x
KONTAKT:

Przytulisko dla zwierząt w Głownie
ul. Piaskowa 37
95-015 Głowno

509 104 718
kontakt@przytuliskoglowno.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Natka dostanie posiłek

Natka to około 2-letnia suczka, która została wyrzucona przy drodze. Przez prawie dwa tygodnie czekała w jednym miejscu na swojego „Pana”… Niestety nikt po nią nie wrócił. Przebywała cały czas w okolicy jednej z posesji. W podziękowaniu za pełną miskę, okazała się idealnym psem stróżującym. Natka potrzebuje jednak domu pełnego ludzi, lubi dzieci i zaczepia je, aby się z nimi bawić. Za każdym razem, gdy widziała osobę, która ją dokarmiała, biegła ile sił, aby się przywitać. Suczka umie chodzić na smyczy, spuszczona z niej nie oddala się, pilnuje się człowieka. Natka to psi ideał. Początkowo nieufna, po bliższym poznaniu - idealny psi towarzysz. Jeśli dasz jej dom, dasz jej szczęście i to szczęście wróci do Ciebie z nawiązką! Sunia przebywa w przytulisku w Głownie, ale jest możliwy transport do nowego domu. Warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt - 502 540 078.

Nero
Warszawa
61x
KONTAKT:

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16
02-091 Warszawa

501 797 018
adopcjebullowatych@wp.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Nero dostanie posiłek

Nero to naprawdę niezwykły pies w typie amstaffa. Niestety w swoim życiu człowiek zawiódł go już kilkukrotnie. Po raz kolejny wrócił pod skrzydła fundacji i jest bezdomny… To pies w sile wieku, ma około 6-7 lat. Jest psem domowym. Mieszkał w mieszkaniu. Potrafi chodzić na smyczy, choć czasem zdarza się mu pociągnąć. To zachowanie powinno zniknąć, kiedy będzie miał zapewniony regularny ruch. Jest dużym, silnym psem, który ma bardzo dużo energii. Można ją spożytkować, chodząc z nim na dłuższe spacery, czy uprawiając różnego rodzaju sporty. Dla ludzi jest łagodny. Kiedy już się wybiega, bardzo chętnie przychodzi się poprzytulać. Niestety Nero nie toleruje kotów oraz psów (szczególnie większych od siebie), więc w nowym domu powinien zamieszkać bez innych zwierząt. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu. Domu, który będzie tym ostatnim, na zawsze. Takim, w którym otrzyma miłość, ale także mądrą opiekę. On bardzo potrzebuje stabilizacji i swojego miejsca na ziemi. Trzeba mieć na uwadze fakt, że Nero to alergik. Jest uczulony między innymi na chemię spożywczą, więc nowy właściciel musi mu gotować bądź karmić dietą BARF. Psiak jest w pełni gotowy do adopcji. Ma aktualne szczepienia, jest wykastrowany i zachipowany. Przebywa obecnie w hotelu dla psów w okolicach Krakowa i czeka na mądry, kochający dom. Warunkiem adopcji jest odbycie wizyty przedadopcyjnej oraz podpisanie umowy. Kontakt - 509 508 074.

Reksio
Wysoka Strzyżowska
57x
KONTAKT:

Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej
Wysoka Strzyżowska 559
38-123 Wysoka Strzyżowska

692 387 952
azylumajki@interia.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Reksio dostanie posiłek

Podobno jego Pani kochała go, na swój sposób. Trafił do nas w kiepskim stanie - fizycznym i psychicznym... Ale to już minęło. Reksio jest zdrowy i z każdym dniem bardziej radosny. Do szczęścia brakuje mu "tylko" swojego człowieka. Często płacze zostawiony sam w kojcu, nie rozumie czemu nie może być z nami przez cały czas. To przekochany, łagodny i serdeczny piesek, nie ma w nim ani trochę agresji. Ma ok. 8 lat, jest nieduży (sięga ledwo do kolana). Ma smukłą, trochę charcikowatą budowę. Tak bardzo byśmy chcieli, żeby szybko znalazł się ktoś, kto pokocha tego cudownego psiaczka. Pewnie łatwo nie będzie. Bo kundelek, bo starszy... Pomożecie nam znaleźć dla niego dom? Kontakt - 692 387 952

Monia
Sokołów Podlaski
39x
KONTAKT:

Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim
ul. Kosowska 75
08-300 Sokołów Podlaski

668 903 031
ik@sokolowpodl.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Monia dostanie posiłek

Monia to niezwykle spokojna i zrównoważona sunia. Jest w schronisku już od maja. Gdy tu trafiła, była wycofana, nie wychodziła ze swojego kojca. Dziś jest otwarta na ludzi, łaknie towarzystwa człowieka, uwielbia go bez względu na wiek, kocha zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tęskni za domem pełnym miłości, jej spojrzenie mówi samo za siebie... Dogaduje się z innymi psiakami, chętnie biega ze swoimi schroniskowymi koleżankami. Monia, to po prostu psi ideał. Zachęcamy do odwiedzin schroniska, zapoznania się z Monią i adopcji tej cudownej istoty. Prosimy o pomoc w szukaniu domu!
Hugo
Korabiewice
43x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

601 433 468
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Hugo dostanie posiłek

Hugo to młody (ok. 1-2 lat) średniej wielkości przystojniak. Ma złoto-rdzawą sierść retrivera, rozczulające spojrzeniu labradora, a przy tym niskopodłogowe zawieszenie w typie jamnika. Co tu dużo gadać, jest jedyny w swoim rodzaju i śliczny! Jest dość pewnym siebie psem, ma zrównoważony charakter. Jest bardzo przyjazny wobec ludzi, lubi spacery i kontakt z człowiekiem.
Misio
Szczecinek
84x
KONTAKT:

Schronisko dla zwierząt w Szczecinku
ul. Rybacka 7
78-400 Szczecinek

510 954 037
schronisko@pgk.szczecinek.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Misio dostanie posiłek

Misio jest doświadczonym przez życie staruszkiem. Razem z innymi wiekowymi kolegami tworzyli paczkę sympatycznie określaną przez pracowników schroniska jako Odział Geriatryczny. Niestety paczka coraz szybciej się wykrusza i Misio już niedługo może zostać całkiem sam.
Misio był świadkiem odejścia najbliższych kolegów i wie, że samotna śmierć w otoczeniu zimnych krat to widmo każdego psiego weterana. Nie traci jednak nadziei. Na spacerach dzielnie merda ogonem ciesząc się nawet z małych przyjaznych gestów ze strony wolontariuszy w Przytulisku. Lubi się bawić z innymi zwierzakami, nie ma w sobie cienia agresji; ciągle wierzy, że przyjdzie jakiś dobry człowiek i pozwoli mu spędzić jeszcze wiele miesięcy w ciepłym przytulnym domu.
Ciałem niestety jest on już staruszkiem, ma problemy z sercem i nie ma już siły na długie spacery, jednak duchem Misio jest dalej pełnym optymizmu szczeniakiem.
Bądź partnerem tego niezwykłego psa, bądź jego przyjacielem i nie pozwól, by stracił wiarę w dobro ludzi.

Saba-Aza
Zielona Góra
29x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 3 osoby
i Saba-Aza dostanie posiłek

Saba-Aza została odebrana interwencyjnie w 2013 roku za zagrażające jej zdrowiu i życiu warunki. Była wychudzona i zaniedbana. Saba-Aza jest psem, który chętnie rozdaje całusy na lewo i prawo. Kocha być tulona, głaskana. Uwielbia przysmaki, co po niej widać. Chętnie wychodzi na długie spacery. Nie wykazuje najmniejszej agresji do ludzi. Choć ma około 10 lat to jest silna i umie pociągnąć na smyczy. Niestety nie akceptuje innych zwierząt, więc musi być jedynaczką. Saba-Aza jest po zabiegu sterylizacji. Poszukujemy dla niej dobrego i troskliwego domu, którego nigdy nie miała.
Ramzes
Sandomierz
132x
KONTAKT:

Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
ul. Rynek 3
27-600 Sandomierz

502 422 736
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Ramzes dostanie posiłek

Ramzes jest przytuliskowym weteranem. Psina już przeżyła swoje, bo aż 8 lat. W przytulisku odnalazła spokój i bezpieczeństwo. Ramzes jest bardzo spokojnym, zrównoważonym i cichym psem. Nie zwraca na siebie uwagi. Spokojnie czeka aż wolontariusz wejdzie do jego kojca, wtedy jest pełnia szczęścia. Pierwszy krok to przewrócenie się na plecy i wystawianie brzucha do głaskania. "Człowieku! Głaskaj!" On to uwielbia  Gdy człowiek przestaje Ramzes zachęca do ponownego przyłożenia dłoni do jego ciała. Patrzy rozczulającym wzrokiem, wtula pyszczek w dłonie jakby chciał powiedzieć "nie przestawaj, potrzebuję cię". Naprawdę trudno jest się rozstać z tym psiakiem. To jeden z tych, których szanse są minimalne. Ramzes kica na trzech łapkach, czwartą unosząc w górze. To skutki wypadku samochodowego, który przeżył 2 lata temu. Dostał szansę na nowe życie, a czy dostanie kolejną, to zależy tylko od Was.

Tel. do opiekunów 502 422 736 lub 505 269 006

Dejzi
Bytom
220x
KONTAKT:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt
ul. Łaszczyka 18
41-923 Bytom

(32) 395 21 75
schroniskobytom@opoczta.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Dejzi dostanie posiłek

Dejzi to leciwa 11 - letnia staruszka w typie molosa. Duża, ogromna, sympatyczna, kochająca ludzi. Całe życie spędziła w mieszkaniu u boku swojej opiekunki, starszej Pani. Jednak życie układa się według własnych schematów – nie zawsze tak jakbyśmy tego chcieli. Pani podupadła bardzo na zdrowiu, zalegała w łóżku – sama, bez żywej duszy dookoła. Został tylko wiernie pies – nasza Dejzi. Na miejsce interwencji ‚do starszej kobiety, która potrzebuje pomocy’ przyjechała karetka pogotowia oraz Policja. Okazało się, że Dejzi chce obronić Panią przed światem, przed złymi ludźmi, którzy chcą jej najbliższa osobę zabrać. Dzielnie stała przy łóżku swojej Pani osłaniając ją swoim ciałem – ciałem olbrzyma, którego nie szło odgonić. A Dejzi to przecież ogromny tchórz, a mimo to podjęła się próby chronienia swojej ukochanej opiekunki.

„Na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie, dopóki śmierć nas nie rozłączy.”

I stało się, Dejzi trafiła do nas, a niedługo potem jej opiekunka zmarła… Dramat psa, którego serce i tak zostało złamane. Dejzi słabo radzi sobie w Schronisku, serce nadal pęknięte, choć staramy się, aby Dejzi czułą się u nas dobrze. Jednak wiek i psychika nie takie… Potrzebuje domu jak mało kto…

O samej Dejzi możemy powiedzieć, że to spokojny, tchórzliwy olbrzym, lubi towarzystwo ludzi (ma umiarkowany lęk separacyjny) oraz spokojne spacery. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, ale przy nodze tez nie chodzi, interesują ją krzaczki. Początkowo może czuć się niepewnie w obecności mężczyzn (których zna tylko ze Schroniska). Nada się zarówno do mieszkania parterowego, jak i szczęśliwa byłaby w domu z ogrodem – nawet malutkim do wygrzania starszych kosteczek. Trzeba poświęcić jej czas i serce, a na pewno zaufa. Dla niej wydarzenia, które miały miejsce w jej życiu to byłą ogromna trauma – ciężko po takiej zaufać ponownie, bo to naraża na dalsze zranienia.

Goofy
Sokołów Podlaski
42x
KONTAKT:

Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim
ul. Kosowska 75
08-300 Sokołów Podlaski

668 903 031
ik@sokolowpodl.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Goofy dostanie posiłek

Oto nasz przystojniak GOOFY. W schronisku jest już od kilku lat. Zupełnie nie potrafimy zrozumieć dlaczego...?! Jest mądry i śliczny - łatka na nosku w kształcie serca i te piękne oczy! Charakter też ma cudny! Jest energicznym pieskiem, uwielbia piszczące zabawki, mógłby biegać za nimi bez końca, aportuje. Lubi się przytulić, nie przeszkadzają mu inne psiaki. Po prostu ideał do pokochania! Czy Goofy znajdzie dom przed zimą!? Marzymy o tym... Kontakt do nas: 663 143 787, 606 735 424, 600 232 444
Bonio
Sandomierz
147x
KONTAKT:

Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
ul. Rynek 3
27-600 Sandomierz

502 422 736
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Bonio dostanie posiłek

Bonio był kiedyś fantastycznym młodym psiakiem, pełnym wigoru i radości. Lata mijały, zaczynały się pierwsze problemy ze zdrowiem, aktywność fizyczna już nie ta sama i wyglądem pies też zachwytu nie wzbudzał. Bonio trafił na ulicę gdzie rozpoczął życie wędrownika wraz z innymi bezdomniakami. Smutny staruszek nie mógł liczyć na przychylność mieszkańców, przeganiany z kąta w kąt i dodatkowo jako najsłabsze ogniwo w psim stadzie został dotkliwie pogryziony. Wreszcie trafił w ręce ludzi, którzy postanowili zmienić jego los.   Niestety jak to często bywa przegrywa ze szczeniakami i psiakami młodymi w bitwie o dom. Bonio ma już swoje lata (ok. 10 lat), wiemy, że dogaduje się i z psami (choć nie ze wszystkimi) i suniami. Wiemy, że słabo słyszy, jest psem całkowicie bezproblemowym, cichym i spokojnym. Dzieci go uwielbiają. Najlepiej czuje się na zewnątrz. 

Kontakt do opiekuna: 502 422 736 lub 505 269 006

Sting
Bydgoszcz
70x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy
ul. Grunwaldzka 298
85-438 Bydgoszcz

52 372 21 30
adopcje@schronisko.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Sting dostanie posiłek

Sting | płeć: samiec, rasa: mieszaniec, wielkość: średni , wiek: 8 lat 7 mc-y

Sting to uroczy średniej wielkości psiak w wieku około 9 lat. W Schronisku przebywa od 18 października 2012, został znaleziony. Nieco przypomina mniejszego owczarka. Jest bardzo przyjazny, łaknie kontaktu z człowiekiem i wprost rozpływa się z radości, gdy tylko jest głaskany. Lubi pieszczoty, drapanie za uchem i generalnie zakochany jest w ludziach, mimo zapewne niezbyt wesołej przeszłości. Niestety nie przepada za pobratymcami, dlatego w nowym domu powinien być psim jedynakiem. W stosunku do kotów zachowuje się neutralnie, ignoruje je. Idealnie nada się na psa rodzinnego, w jego nowym domu mogą być dzieci, a on z powodzeniem sprawdzi się jako towarzysz harców z pociechami. Potrzebuje ruchu, więc jego nowy właściciel musi poświęcać mu czas i zapewnić psu stałe miejsce w dziennym harmonogramie. Sting został zaszczepiony i przeszedł zabieg kastracji. Teraz wypatruje nowej rodziny. Pytając o psiaka nalezy podać jego numer ewidencyjny 6137/14.

Asior
Zielona Góra
40x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 2 osoby
i Asior dostanie posiłek

Asior przyjechał do zielonogórskiego schroniska z wolsztyńskiego przytuliska. Psiak nie mógł za bardzo wstawać, był obolały, a z racji charakterku, był problem ze zdiagnozowaniem go. Owczarek przyjechał do nas i okazało się, że powodem kiepskiego samopoczucia i trudności poruszaniu się jest złamana miednica... Niestety zazwyczaj musi się ona zrosnąć sama i pewnie do tej pory jeszcze go boli. Na tę chwilę Asior daje się poznać jako bardzo mądry pies. Ładnie chodzi na smyczy, a inne szczekające i prowokujące go psy zupełnie ignoruje. Na spacerze węszy w poszukiwaniu ciekawych zapachów. Bardzo ładnie sygnalizuje, że coś mu nie odpowiada pokazując zęby. Szukamy dla Asiora odpowiedzialnego, posiadającego doświadczenie w pracy z psami opiekuna, który stanie się jego przewodnikiem i który nigdy go nie porzuci.
Misia
Sandomierz
129x
KONTAKT:

Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
ul. Rynek 3
27-600 Sandomierz

502 422 736
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Misia dostanie posiłek

Misia. Smukła, nieśmiała, krucha. Głośna dla przechodniów, niewidzialna dla odwiedzających. Patrząc z boku, wydaje się być odważną, zdecydowaną sunią.. Gdy podejdziesz do misiowego domku, znika i staje się niewidzialna.... Nie podejdzie do nieznajomego, mężczyzn unika jak ognia. Jej obawy ustępują gdy kogoś dobrze pozna. Trzeba zapracować na jej miłość. Nas Misia zna, wychodzi z nami na spacery, zaczepia trącając łapką, nadstawia brzuchol do głaskania. Przeszła w swoim życiu bardzo wiele, ale sądzimy, że jeśli ktoś da jej szansę, da czas na przełamanie lodów, Misia odwdzięczy się ogromnym przywiązaniem i wiernością. Idealny dom dla Misi to mieszkanie w bloku ze starszą panią:)
Misia - wiek ok. 4 lata

Tel. do opiekunów 502 422 736 lub 505 269 006

Borsuk
Sandomierz
53x
KONTAKT:

Przytulisko na Wiśniowej
ul. Przemysłowa 9a
27-600 Sandomierz

888 410 434
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Borsuk dostanie posiłek

Borsuk jest kochaną suczką. Przywieźli ją Strażnicy Miejscy pewnego zimowego dnia, w zaawansowanej ciąży, wychudzoną, słabą, przestraszoną i niezainteresowaną bliższym kontaktem z człowiekiem. Szczerzyła kły, nie chciała wejść do budynku. Przekonanie jej do przebycia kilku metrów trwało dłuuugo i wymagało ogromnej cierpliwości. Kilka dni później oszczeniła się. Nie dałaby rady wykarmić miotu, nie miała siły ani możliwości. Długo dochodziła do siebie. Jadła, spała, uważnie obserwowała wszystkich odwiedzających i wszystko wokół... Powoli otwierała się na nas i na Młodsze Zastępy Wolonatriuszek. Byliśmy bardzo wzruszeni, kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy podniesiony ogon, podniesiony wysoko łebek, pierwsze rozdawane buziaki i pierwsze samodzielne wyjście na zewnętrze. Teraz Borsuk jest jak nowo narodzona. Odważna, pewna siebie, ufna, spokojna, spragniona dotyku i uwagi. Jest piękna. Mimo braków w uzębieniu, naderwanego ucha, nieświeżego oddechu, upodobania do zakopywania jedzenia w trocinach i robieniu kupy chwilę po posprzątaniu całego apartamentu. Borsuk ma około 9 lat. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana i odrobaczona. Z psami dogaduje się średnio. "Otwieranie" Borsuni trochę trwalo, ale nagroda jest wspaniała.

Stachu
Szczecinek
136x
KONTAKT:

SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT
ul. Rybacka 7
78-400 Szczecinek

094 711-01-00
szczecinek-schronisko@wp.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Stachu dostanie posiłek

Stachu - w schronisku od lipca 2013.

 Wyrzucony z samochodu na obwodnicy. Ma już swoje lata, ale przed nim jeszcze sporo lat do przeżycia. Też zasługuje na drugą szansę, na nowy dom. Im szybciej , tym lepiej. Jest łagodny, dostojny, zgadza się z psami i suczkami. Ma gęste futro, może mieszkać na zewnątrz, dobrze się czuje na wybiegu. Jest zaszczepiony od wścieklizny i chorób zakaźnych, zaczipowany. Ma ok 10 lat.

Wicek
Korabiewice
147x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Wicek dostanie posiłek

Wicek to prawie Labrador.

Ma już swoje lata, które traci za kratami schroniska. Jak to Labek- jest kochany, przytulny, garnie się do człowieka, wyczekując odrobiny czułości i spaceru. Duży i silny, ale nie ciągnie na spacerach. Skoncentrowany raczej na człowieku, ale nie jest nachalny w okazywaniu swoich uczuć. Lekko kuleje na jedną nogę i choć na razie nie przeszkadza mu to w spacerach i zabawach to mroźna zima w budzie nie jest dla niego dobrym miejscem. Z sukami się dogaduje, z psami mogą być problemy. Wobec dzieci- łagodny, ale ze względu na duże rozmiary-dla dzieci które już są trochę większe :) Szuka kawałka dywanu. Pełnej miski. Ciepłego serca. Szuka DOMU.

kontakt w sprawie adopcji:
adopcje@schronisko.info.pl
tel. 519-615-975

Hobbit
Kołobrzeg
47x
KONTAKT:

Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu
ul. 6 Dywizji Piechoty 60
78-100 Kołobrzeg

94 351 66 83
milcebe@vp.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Hobbit dostanie posiłek

Hobbit to ok. 5-letni psiak. Jest wyjątkowo piękny i ma wspaniały charakter. Uwielbia aportować i biegać. Ma w sobie dużo energii. Psiak będzie też dobrym partnerem długich spacerów. Hobbit będzie idealnym psem dla aktywnej rodziny. Jest dość duży i silny. Już zbyt długo czeka na kochający do dom. Nie pozwólmy, żeby taki cudowny pies marniał za kratami schroniska!
Pusia
Głowno
67x
KONTAKT:

Przytulisko dla zwierząt w Głownie
ul. Piaskowa 37
95-015 Głowno

509 104 718
kontakt@przytuliskoglowno.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Pusia dostanie posiłek

Pusia to dorosła około 8 letnia sunia. Została oddana przez właścicielkę, która nie miała ochoty zajmować się już psem. Stwierdziła, że w tym wieku nie chce już jej się wychodzić z psem na spacery. Trafiła do nas z ropomaciczem i babeszjozą, stan krytyczny. Nie mogliśmy od razu operować, gdyż stan suni nie pozwalał na zabieg, nie przeżyłaby narkozy. Stan psychiczny suni także nie był w najlepszym stanie, sunia warczała na osoby które chciały ją pogłaskać, potrafiła ze strachu delikatnie złapać ząbkami, dając ostrzeżenie. Po operacji, która przebiegła na szczęście pomyślnie, trafiła do jednej z naszej wolontariuszek do domu tymczasowego. Dogaduje się ze spokojnymi psami, kotem. Potrafi sama wchodzić po schodach, jest radosna, cieszy się każdą chwilą. Pięknie chodzi na smyczy, jak i bez niej. Pilnuje się człowieka. Reaguje na swoje imię, od razu przybiega na zawołanie. Na spacerach nie zaczepia innych psów, tak jakby nie istniały. Zachowuje czystość w mieszkaniu, potrafi grzecznie zostawać sama w domu - nie niszczy. Śpi zarówno w legowisku, jak i na łóżku. Nie jest dużą sunią, waży około 9 kg. Uwielbia jeździć samochodem, sama wskakuje do auta i śpi na tylnej kanapie lub obserwuje co się dzieje. Sunia szuka spokojnego, kochającego domu. Najlepiej bez aktywnych zwierząt i malutkich dzieci. Obowiązuje procedura adopcyjna. Kontakt: Martyna 882 470 992
Zeus
Puławy
67x
KONTAKT:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
ul. Przemysłowa 1
24-100 Puławy

667 706 607
schronisko@zuk.pulawy.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Zeus dostanie posiłek

Zeus przez długi czas mieszkał na wysypisku śmieci, a do Nas trafił jakiś miesiąc temu, bardzo chudy i z masą kleszczy. Siwy pyszczek może Was zmylić, ale Zeus ma ok. 5 lat. Niby taki zwykły, czarny podpalany Psiak, ale ma w osbie coś, co sprawia, że jest wyjątkowy! Zeus to bystry pies, bardzo często rozumiemy się bez słów! Umie chodzić na smyczy, na luźnej smyczy (dla niego to żaden wyczyn)! Bez niej bardzo się pilnuje. Akceptuje inne psy, no chyba, że któryś za bardzo przymila się do wolontariuszek - Zeus to straszny zazdrośnik. Wierzyć się nie chce, że taki super psiak przez tak długi czas marnował się na wysypisku… Kiedyś Zeus też był bity. Na szczęście szybko o tym zapomniał i już nie boi się gwałtownych ruchów. Gdzie jest jego domek?! Znajdźmy go jak najszybciej, Zeus nie czuje się dobrze w boksie, do którego trzeba go wnosić, bo nie chce sam wracać. Zeus ma 4/5 lat. Jest wykastrowany, zachipowany, zaszczepiony, odrobaczony i odpchlony.

Hiena
Kołobrzeg
41x
KONTAKT:

Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu
ul. 6 Dywizji Piechoty 60
78-100 Kołobrzeg

94 351 66 83
milcebe@vp.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Hiena dostanie posiłek

Hiena ma już kilka lat. Jest energicznym psiak. Niestety, pomimo tego że jest wykastrowany, nie lubi innych psiaków. Za kotami też nie przepada. Natomiast w stosunku do ludzi jest cudowny. Uwielbia wszelkie zabawy oraz pieszczoty. Będzie też idealnym partnerem długich spacerów . Hiena nadaje się do domu z dziećmi, ale nie powinny same wychodzić z nim na spacery, ponieważ jest to duży i silny pies. Gorąco zachęcamy wszystkich do adopcji tego pięknego psiaka!
Tuptuś
Sokołów Podlaski
60x
KONTAKT:

Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim
ul. Kosowska 75
08-300 Sokołów Podlaski

668 903 031
ik@sokolowpodl.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Tuptuś dostanie posiłek

Tuptuś to niewielki starszawy pan, któremu przyszło spędzać jesień swojego życia w schroniskowym kojcu. Mimo wszystko jest pogodnym psiakiem, uwielbia wtulać się w człowieka. Brakuje mu kochającego opiekuna, którego mógłby kochać do końca swojego psiego życia. Czy te piękne oczy jak węgielki skradną czyjeś serce?
Tofik
Sokołów Podlaski
63x
KONTAKT:

Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim
ul. Kosowska 75
08-300 Sokołów Podlaski

668 903 031
ik@sokolowpodl.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Tofik dostanie posiłek

Rudy nosek i dwa oczka jak bursztynki - to nasz Tofik. Ma około 2 lat. Gdy do nas trafił był przerażony, trząsł się jak osika. Schroniskowa historia, jakich wiele, ale... piesek wyjątkowy! W chwili obecnej, gdy tylko wyjdzie z boksu, nie odstępuje człowieka ani na krok, chce go mieć tylko dla siebie, dlatego bywa zazdrosny o inne pieski. Wydaje się, że nie obchodzi go czy będzie miał czysto w kojcu, czy dostanie jeść... chce się przytulać! Cały czas i bez końca! Tofik zasługuje na dobry dom i dużo miłości, którą z całą pewnością odwzajemni z nawiązką! Kontakt w sprawie adopcji: 663 143 787, 606 735 424, 668 903 031
Tolek
Wysoka Strzyżowska
73x
KONTAKT:

Azyl u Majki w Wysokiej Strzyżowskiej
Wysoka Strzyżowska 559
38-123 Wysoka Strzyżowska

692 387 952
azylumajki@interia.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Tolek dostanie posiłek

Tolek miał kiedyś dom, swojego pana i nagle wszystko stracił. Wśród rodziny nie znalazł się nikt, kto przygarnąłby tę maleńką istotę. Życie Tolka zawaliło się dosłownie w jednej chwili. Z domu trafił na ulicę. Malutki, zdezorientowany, z ogromną tęsknotą w oczach... Toluś ma ok. 10 lat i waży zaledwie 6 kg. Jest malutki, wielkości kota. O nim naprawdę można powiedzieć, że jest to pies idealny, pies bez wad. Bardzo łagodny, nie ma w sobie ani odrobiny agresji. Jest bardzo grzeczny, bez problemu dogaduje się z innymi psami i kotami. Wpatrzony w człowieka jak w obraz. Zachowuje czystość, nie niszczy. I przede wszystkim BARDZO tęskni za człowiekiem. Ta tęsknota jest ogromna. Tolusia po prostu nie da się nie kochać. Toluś przebywa w okolicach Przemyśla na Podkarpaciu. Kontakt - 505 332 810.

Miszka
Sandomierz
40x
KONTAKT:

Przytulisko na Wiśniowej
ul. Przemysłowa 9a
27-600 Sandomierz

888 410 434
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Miszka dostanie posiłek

Miszka to siostrzyczka Maszki. Sunie mają prawie półtora roku i energii tyle, że starczyłoby jej do oświetlenia Manhattanu. Trafiły do Przytuliska w kartonowym pudle ponad rok temu. Kiedy były w wieku najbardziej "rozkoszno - szczeniakowo - przytulaśnym" dużo chorowały. Ich długi pobyt u nas jest tego efektem. Wyrosły, zmieniły się, już nie zwracają na siebie zbyt wielkiej uwagi... Dla nas jednak to bez mała psie ideały. Mądre, przyjaźnie nastawione do całego świata, ciekawe ludzi i innych psów, wesołe, skore do brykania i ponad wszystko inne - kochające się przytulać, tulić i wpychać na kolana. Brały udział w Dogtrekkingu, jeżdżą z Wolontariuszami do lasu na grzyby, rozkochują w sobie kolejnych Przyjaciół Przytuliska... Wciąż jednak nikt nie podarował im tego, co najwartościowsze - domu. Największym szczęściem dla nas i dla nich byłaby adopcja w dwupaku. Masza (ta z przodożuchwiem) jest już wysterylizowana. Miszka będzie sterylizowana lada chwila. Obie są odrobaczone, zaszczepione i zaczipowane. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.
Dżokej
Zielona Góra
121x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 3 osoby
i Dżokej dostanie posiłek

Dżokej to 9 letni psiak, który w schronisku jest niewidzialny. Przy pierwszym kontakcie jest nieufny. Nie wiemy, co go spotkało zanim do nas trafił. Może stracił tego ukochanego człowieka, może ktoś go zgubił specjalnie i dlatego taki jest? Nigdy się nie dowiemy. Przy pierwszym kontakcie nie jest wylewny. Nie ma w nim agresji, ale też nie widać po nim tej radości z poznania nowego człowieka, jak w wielu innych psach. Wolontariusze jednak przyznają, że kiedy psiak kogoś już pozna, kiedy go widzi kolejny raz, staje się innym psem! Merda ogonem, wystawia łepek do głaskania, widać, że brakuje mu tego kontaktu.Czeka na swojego człowieka, by zwiększyć jego szanse na dom został włączony do akcji "Wyślij SMS-a do domu!".

Kawa
Korabiewice
59x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Kawa dostanie posiłek

Kawa jest średniej wielkości (15kg) suczką w wieku ok. 5-6 lat.

# Jaki ma charakter: skoncentrowana na opiekunie, spragniona dotyku i obecności człowieka; uśmiechnięta przy wolontariuszach, dość aktywna. Dla opiekuna, który będzie dla niej przewodnikiem, postawi jej jasne granice, co wolno, czego nie, ale jednocześnie będzie dawał dużo miłości: głaskania, przytulania, zapewni stały kontakt z ludźmi, bo to Kawa lubi najbardziej. Zaakceptuje fakt, że Kawa pozostanie jedynym psem w rodzinie

# Czy potrafi chodzić na smyczy: W schronisku uwielbia spacery. Przy regularnych spacerach trzy razy dziennie jej energia zostanie prawidłowo zagospodarowana. Pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie.

# Czy ma jakieś szczególne umiejętności: lubi ćwiczenia na torze agility, przychodzi na zawołanie

# Jazda autem: Bezproblemowo. Może jeździć sama na tylnej kanapie, oczywiście przypięta pasem bezpieczeństwa

# Miasto: Kawa była na kilku wycieczkach w mieście. Zachowuje się bez zarzutu, miejskie dźwięki i zapachy nie rozpraszają jej, pozostaje skupiona na opiekunie

# Stosunek do dzieci: bardzo pozytywny. Daje się głaskać, przytulać, rozdaje buziaki. Ze względu na żywotność i ruchliwość polecamy do domu z nieco większymi dziećmi (6-7lat)

# Stosunek do psów/suk: Nie akceptuje innych psów; Na spacerach nie wyrywa się do innych psów, nie jest agresywna, jest skoncentrowana na opiekunie

# Stosunek do kotów: neutralny

# Czy choruje na coś przewlekle: fizycznie zdrowa - robione pod koniec marca 2015 badania (krew, mocz, USG) nie wykazały żadnych odchyleń od normy

# W typie jakiej rasy: Staffordshire Bull Terrier

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice
690 483 003 , fcb@viva.org.pl

Migdał
Korabiewice
81x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Migdał dostanie posiłek

Migdał to młody (ok.3-4 lat) i bardzo towarzyski pies. W wyniku babeszjozy- choroby przenoszonej przez kleszcze, stracił wzrok.

Migdał jest psem niesamowicie pozytywnym, pełnym życia i energii. Podczas spacerów ładnie reaguje na zawołania, rozdaje spontaniczne buziaki i z wielką radością przyjmuje każdy dotyk człowieka.

Piesek jest wykastrowany, zdrowy (badania krwi i ogólne nie wykazały odstępstw od normy).

Potrafi chodzić na smyczy, chociaż na początku spaceru, z podekscytowania, może się ciągnąć - jest dość silny.

Pilnie szuka kochającego domu, gdyż każdy dzień w schronisku pozbawia go jego młodzieńczej energii i radości z życia.

Nie należy bać się opieki nad niewidomym czworonogiem!

Migdał radzi sobie ze swoją ułomnością, może zamieszkać w domu z suczką podobnych rozmiarów (do niedawna mieszkała z taką w schronisku, suczka poszła do adopcji). Kwestia innych zwierząt - do sprawdzenia.

Migdał miał jedno spotkanie z kotem, nie zareagował na niego agresją, ale była to też dla niego mocno stresująca sytuacja - auto, mieszkanie. Dlatego temat kotów wymaga ponownego sprawdzenia.

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice
690 483 003 , fcb@viva.org.pl

Hektor
Głowno
80x
KONTAKT:

Przytulisko dla zwierząt w Głownie
ul. Piaskowa 37
95-015 Głowno

509 104 718
kontakt@przytuliskoglowno.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Hektor dostanie posiłek

Hektor, którego umieściliśmy w hotelu dla psów "W dobre ręce" coraz bardziej socjalizuje się i otwiera. Już nie musi chodzić po podwórku na smyczy - zrobił ogromny postęp. Pies, który bał się własnego ciania, biega i cieszy się. Można go już spuszczać ze smyczy - nie próbuje uciekać, kombinować, przeskakiwać przez płot. Szukamy odpowiedzialnego domu dla Hektora. To młody dwuletni chłopak, którego ktoś bardzo skrzywdził, jednak jest w nim wola walki o normalność. W hotelu ciocia Ania poświęca mu dużo czasu, jednak nadal jest jednym z wielu. Dom, w którym byłby sam lub z innym psiakiem, dałby mu o wiele większe możliwość. Dogaduje się absolutnie ze wszystkimi psiakami, nie ma w nim grama agresji. Jeśli chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej o Hektorze, zadzwoń: 535497985.
Figa
Krzewie Małe
52x
KONTAKT:

Staruszkowo
Krzewie Małe 27
59-830 Krzewie Małe

533 106 996

Jeszcze tylko 2 osoby
i Figa dostanie posiłek

Figa jest wyjątkową sunią. To jedyny w swoim rodzaju kundelek i najstarsza dama z całego towarzystwa. Starsza Pani, bo chyba można ją tak nazwać, ma 13 lat . Posiada czip i jest wysterylizowana. Stan jej zdrowia jak na jej wiek jest bez zastrzeżeń. Niejeden psiak nie może pochwalić się takimi wynikami. Do ludzi jest nastawiona bardzo przyjacielsko, uwielbia wspinać się na kolanka swojej Pani i oczekuje ciągłych pieszczot. Z innymi psiakami dogaduje się dobrze. Nie zaczepia i nie szczeka na inne psy. Czeka na kochającego opiekuna. Kontakt: 533 106 996.
Pluto
Sandomierz
128x
KONTAKT:

Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
ul. Rynek 3
27-600 Sandomierz

502 422 736
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Pluto dostanie posiłek

Pluto - najwspanialszy, wiecznie uśmiechnięty i zadowolony Pluto. Psiak, którego kochają wszyscy, mający swoich fanów nawet za wielką wodą:) Plutek to psiak historia. Stworzył mnóstwo pięknych chwil w przytulisku, aczkolwiek były i takie, w których serce nam zadrżało. Była ucieczka z domu adopcyjnego i powrót do przytuliska pokonując kilkadziesiąt kilometrów, wielka przyjaźń z Sonią-najwierniejszą kompanką Pluta bez której nie może żyć. Pluto to psiak wyjątkowy, z wielką miłością do świata, który wprowadziłby wiele radości do Twojego domu. Książeczka informuje, że 10 wiosen już za nim, ale co na papierze to nie w sercu. Plutek zachowuje się jak szczeniak i wie o tym każdy kto po wejściu do plutkowego kojca sprawdzał czy wszystkie zęby ma na swoim miejscu:) Takie powitania funduje nam ten wspaniały pies, inne jak "nos w nos" nie wchodzą w grę:)

Tel. do opiekunów 502 422 736 lub 505 269 006

Janeczek
Łomianki
51x
KONTAKT:

Stowarzyszenie Adopcje Buldożków
Fiołka 13
05-092 Łomianki

889509903
pomoc@adopcjebuldozkow.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Janeczek dostanie posiłek

Janek urodził się 25 marca 2015 roku. Do nas trafił 27 sierpnia. Janeczek trafił do nas z urazem kręgosłupa, który powoduje niedowład kończyn oraz nietrzymanie moczu i kału, i niestety z problemem gastrologicznym… który, jak się okazało, był spowodowany wirusem lamblii. Janeczek w wieku 3 miesięcy ważył tylko 3,5 kg. Po tomografii komputerowej i konsultacji u neurologa dowiedzieliśmy się o nim więcej…Paraplegia, czyli porażenie (tj. paraliż) poprzeczne. Schorzenie neurologiczne polegające na porażeniu dwukończynowym, najczęściej dotyczy kończyn dolnych. Jest spowodowane uszkodzeniem rdzenia kręgowego na różnych poziomach lub uszkodzeniem mózgu. Na poziomie L1 patologiczna kifoza i skolioza lewowypukła. Kifoza – łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę grzbietową. Skolioza – skrzywienie kręgosłupa, zwane często „bocznym skrzywieniem kręgosłupa”. Wbrew tej nazwie, skolioza nie jest jedynie bocznym skrzywieniem, a trójpłaszczyznowym. Ciężkiego stopnia symetryczne poszerzenie komór bocznych mózgu – duże wodogłowie. Według lekarza, dla Janeczka niegroźne, ponieważ nie przeszkadza mu w funkcjonowaniu, a także dlatego, że już nie urośnie. Niewykształcony rdzeń kręgowy na całym odcinku lędźwiowym. Szeroka jama wypełniona płynem mózgowo-rdzeniowym. Na poziomie L6/L7 przepuklina oponowo-rdzeniowa z zakotwiczeniem ogona końskiego. Janek łap tylnych nigdy sprawnych mieć nie będzie, bo ma niewykształcony rdzeń kręgowy. A co za tym idzie: nie czuje „tyłu”. Tak więc nie czuje też potrzeb fizjologicznych. Musi więc chodzić na stałe w pieluchach. Trzeba odpowiednio dbać o pielęgnacje odbytu, bo każda infekcja mogłaby go zabić…
Riczi
Zielona Góra
41x
KONTAKT:

Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt"
Pl. Słowiański 17/3
65-001 Zielona Góra

784 907 792
stowarzyszenieidz@gmail.com

Jeszcze tylko 2 osoby
i Riczi dostanie posiłek

Riczi został znaleziony w Grabowcu. Był już raz adoptowany, lecz adopcja była nie udana. Bardzo źle zniósł powrót, nie wie dlatego znów jest w schronisku. Stał się smutny i zrezygnowany. Na początku wobec nowych osób jest nieśmiały, lecz po paru minutach całkowicie się zmienia. Zna podstawowe komendy: siad, waruj, czekaj. Jest bardzo mądrym psem, szybko uczy się co może a czego nie. Uwielbia smakołyki oraz głaskanie za uszami. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Lubi bawić się piłkami czy szarpakami. Riczi ma problemy żołądkowe, dlatego musi być na specjalistycznej karmie. Nie akceptuje dzieci ani innych zwierząt. Musi być jedynakiem. Będzie idealnym towarzyszem i wiernym przyjacielem na zawsze. Riczi jest po kastracji, ma około 5 lat.
Karmi
Sandomierz
47x
KONTAKT:

Przytulisko na Wiśniowej
ul. Przemysłowa 9a
27-600 Sandomierz

888 410 434
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Karmi dostanie posiłek

Karmi to taka pręgowana hienka. Długonoga pajęczyca, która ponad wszystko na świecie kocha ludzi. Nie kocha za to innych psów, dlatego w nowym domu Karmi musi być jedynaczką. Nasza hienka, mimo zadziwiającej długości łapulców, jest raczej słonikiem w składzie porcelany niż baletnicą. Zdarza się jej wpaść z impetem pod nogi wolontariusza, bo przecież wyhamowanie jest niezwykle nudne i zdecydowanie przegrywa na ostatniej prostej choćby z miętoszeniem pluszaka bez głowy... Spacery z Karmi za to są prawdziwą przyjemnością! Sunia jest skupiona na przewodniku, szuka u niego opieki, sygnalizuje zaniepokojenie i strach. Ta urocza psina dużo w życiu przeszła i jedyne czego pragnie to spokój, bezpieczeństwo i własny człowiek. Mimo sporych gabarytów pcha się z tyłkiem na kolana niczym małe szczenię. Miewa problemy z żołądkiem, dlatego wymaga zbilansowanej diety i dobrej karmy. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana. Ma około 3 lat.

Brutus
Sandomierz
82x
KONTAKT:

Przytulisko na Wiśniowej
ul. Przemysłowa 9a
27-600 Sandomierz

888 410 434
sspz.sandomierz@o2.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Brutus dostanie posiłek

Brutus jest psim introwertykiem. Ma około 7 lat. To psiak w typie husky'ego. Stateczność ma wypisaną w każdym ruchu. Wszystko wokół interesuje go bardziej niż człowiek. To nie jest typ przytulaka, więcej ma z kota niż psa. Reaguje jedynie na hasło "masz", a wszelkie gwizdania, cmokania, klaskania i przywołania nie robią na nim żadnego wrażenia. Wiemy, że wszystko inne interesuje go bardziej niż człowiek (wygrywa z nami nawet lot trzmiela z przedwczoraj...). Wiemy też, że najlepiej pachnieć szarlotką lub ciastkiem maślanym, żeby skupić na sobie uwagę Haszcza choć na chwilę. Wymaga sporo pracy. Uczymy go podstawowych komend, zostawiania przedmiotów i przywołania. Uczymy biegania i zabaw... Brutus został porzucony przez dotychczasowych Opiekunów. Wygląda na to, że w poprzednim miejscu zamieszkania niewielki miał kontakt z ludźmi. Jest zaszczepiony, zaczipowany i odrobaczony, niedługo zostanie wykastrowany.

Cygan
Rzeszów
6317x
KONTAKT:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Ciepłownicza 3
35-322 Rzeszów

510 170 787
kundelek@rsoz.org

Jeszcze tylko 2 osoby
i Cygan dostanie posiłek

Cygan jest otwartym i wesołym psem w wieku ok. 10 lat. Pozostała mu jednak rezerwa i dystans wobec nieznajomych. To pies budzący respekt swoim spojrzeniem. Jest świetnym stróżem, ma silny instynkt terytorialny nie zawaha się pogonić intruza ze swojego rewiru. Nie nadaje się do domu z dziećmi. Nie jest to typ psa "pluszaka przytulaka", ma charakter, dlatego Cygan potrzebuje opiekuna zrównoważonego, konsekwentnego, spokojnego, mającego wiedzę oraz doświadczenie w prowadzeniu tego typu psów. Potrzebuje również opiekuna, który podejmie się uczęszczania na szkolenia z posłuszeństwa z Cyganem oraz będzie systematycznie wdrażał elementy socjalizacji. Cygan potrafi chodzić na smyczy. 

Dixi
Łomianki
44x
KONTAKT:

Stowarzyszenie Adopcje Buldożków
Fiołka 13
05-092 Łomianki

889509903
pomoc@adopcjebuldozkow.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Dixi dostanie posiłek

Dixi trafiła do nas w 2017 r., mając zaledwie 10 tygodni. Od początku nie trzymała prawidłowo moczu. Lekarka, która zdiagnozowała Dixi, stwierdziła, że nie miała takiego przypadku nigdy, tylko czytała o nich w książkach. Z prawej nerki, jak się okazało, wychodziły dwa moczowody, z czego jeden wcale nie trafiał do pęcherza, a z lewej nerki moczowód wchodzi do pęcherza, ale w nieprawidłowym miejscu. Prawa nerka dużo mniejsza od lewej, nieprawidłowej budowy. Nie wiadomo jak długo będzie działać, może się okazać z czasem, że trzeba będzie ją usunąć. Mnóstwo zrostów w brzuszku i pozatykane jelita, a do tego miała powiększone wszystkie węzły chłonne. Dixi przeszła operację, będzie jednak musiała nosić pampersy prawdopodobnie do końca życia. Trudno też określić, jak jej zdrowotne losy potoczą się dalej.
Żuk
Korabiewice
101x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Żuk dostanie posiłek

Żuk duży szorstkowłosy pies w wieku 8-9 lat, zgodnie ze standardami schroniska zaczipowany i wykastrowany. Słynie ze stabilnego i bardzo zrównoważonego charakteru. Zna podstawowe komendy i wykonuje je ze szczenięcą werwą, jest chętny do nauki. Na smyczy chodzi dobrze, w schronisku na początku spaceru trochę ciągnie, ale w mieście spaceruje idealnie, odgłosy miasta znosi bez problemu. Akceptuje większość psów, suczki zawsze po zaznajomieniu się obdarzają go buziakami, z kotami również powinien się dogadywać. Nie ma problemów podczas podróży samochodem. Żuk jest psem idealnym, który już dawno powinien być w swoim domu. Zdarzały mu się niewielkie problemy ze zdrowiem, ale szybko udało się je zażegnać. Ma zaćmę pourazową na prawym oku i lekko nadgryzione prawe ucho z czasów "starego schroniska" sprzed przejęcia przez fundację Viva. Ma cudowne, łagodne, przyjacielskie usposobienie i nietuzinkową urodę. Pokochaj, podaruj dom, a w zamian otrzymasz bezgraniczne oddanie i miłość.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice
690 483 003 , fcb@viva.org.pl

Figo
Puławy
66x
KONTAKT:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
ul. Przemysłowa 1
24-100 Puławy

667 706 607
schronisko@zuk.pulawy.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Figo dostanie posiłek

Figo ma około 7 lat. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany. Wielkość idealna, umaszczenie tak zwane kolorowe. Pyszczek wyjątkowy, a do tego wspaniały psi charakter. Tak krótko można opisać Figo. Ciężko zrozumieć, czemu znalazł się w schronisku, bo ten psiak jest po prostu idealny. Mądry, oddany, posłuszny. Radosny, ale opanowany. Ślicznie chodzi na smyczy i jest bardzo skupiony na człowieku. Nie znosi wracać do boksu, trzeba go wziąć na ręce i po prostu do niego wnieść. Bardzo chcemy, żeby znalazł kochający dom, żeby już nigdy nie musiał wracać do boksu. Idealnie sprawdzi się do mieszkania w bloku, jak i w domku jednorodzinnym. Na pewno nie pogardzi spaniem na kanapie obok ukochanego ludzia. Pokochaj naszego Figo! Zabierz go do siebie jak najszybciej! Kontakt - 667 706 607.

Atos
Łódź
101x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
ul. Marmurowa 4
91-610 Łódź

(042) 656 78 42
schronisko.biuro@o2.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Atos dostanie posiłek

Atos - wyżeł niemiecki krótkowłosy, mimo podeszłego wieku jest bardzo energicznym psem, kochającym każdego człowieka i domagającym się uwagi z jego strony.       W pomieszczeniu ciężko mu zachować spokój, stale penetruje otoczenie w poszukiwaniu zajęcia oraz jedzenia, dlatego z zamiłowaniem penetruje kosze na śmieci Pozostawiony sam potrafi być głośny a także może niszczyć. Atos jest częściowo głuchy dlatego nie może poruszać się luzem po terenie otwartym, bo mimo, że stara się pilnować człowieka to zainteresowany czymś może odbiec na znaczną odległość i nie usłyszeć wołania. Najlepszy będzie dla niego dom z ogrodem, w którym będzie mógł spędzać dużo czasu a właściciel poświeci mu dużo uwagi. Lubi się bawić. Dobrze dogaduje się z innymi psami, często nawet nie zwracając na nie uwagi gdyż świat zapachów jest dla niego ważniejszy. Żywo reaguje na koty, lecz ciężko rozszyfrować jego intencje względem nich. Atos ma tendencje do ślinienia się, wiec przyszły właściciel musi być pod tym względem wyrozumiały

Rula
Zielona Góra
34x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 3 osoby
i Rula dostanie posiłek

Rula błąkała się po Jeleniowie wchodząc ludziom na posesję. Na początku była przestraszona pobytem w schronisku. Po pewnym czasie okazało się, że jest cudowną, bardzo przyjazną i kochaną sunią. Ma piękne bursztynowe oczy i piękne umaszczenie. Uwielbia długie spacery, na których ma możliwość wybiegania się. Bez problemu przebiegnie długie dystanse. Potrafi ładnie chodzić na smyczy i grzecznie czeka podczas ubierania szelek. Lubi towarzystwo dzieci, nie wykazuje względem nich żadnej agresji. Rula nie przepada za innymi zwierzętami, dlatego polecana jest do domu, gdzie nie ma innych czworonogów. Sunia ma tendencje do uciekania, dlatego potrzebuje sporej dawki ruchu. Rula jest idealnym psem dla osób aktywnych fizycznie. Poszukujemy dla niej idealnego domu, gdzie zostanie otoczoną troskliwą opieką.
Kolar
Puławy
68x
KONTAKT:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach
ul. Przemysłowa 1
24-100 Puławy

667 706 607
schronisko@zuk.pulawy.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Kolar dostanie posiłek

Kolar zapewne po latach służby został porzucony przez swojego Pana lub Panią, którego tak bardzo kochał, a raczej kocha… Służył wiernie. Na krótkim i ciężkim łańcuchu, z budą z kilku starych desek, z miską pełną… chleba z wodą lub resztek z obiadu. Właściciel często krzyczał, często bił, rzadko karmił, rzadko chwalił, nigdy nie puszczał z łańcucha, nigdy nie dbał o swojego psa… Życie Kolara do tej pory wyglądało mniej więcej tak. Mimo to Kolar zawsze bardzo cieszył się na widok swojego właściciela, zawsze go bronił i kochał. Dla takiego psa schronisko to raj… Kolar pomimo tego, że był bity nie ma w sobie ani grama agresji, wręcz przeciwnie! Kolar to bardzo uległy pies, pewnie między innymi dlatego, że boi się kolejnego ciosu… W schronisku jest coraz więcej starych psów. Po szczeniaki ustawiają się kolejki, a staruszki czekają latami i nie zawsze się doczekają… Wiemy, że Kolar domu nie znajdzie w miesiąc… Czy on w ogóle znajdzie dom?.. Przecież starszy znaczy gorszy, dla większości… Kolar zasługuje na lepsze życie! Jest ufny, uległy, przyjacielski i wierny. Uczy się chodzenia na smyczy. Akceptuje inne psy. Ma około 6 lat. Jest wykastrowany, zachipowany, zaszczepiony, odpchlony i odrobaczony.

Lincoln
Kołobrzeg
41x
KONTAKT:

Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu
ul. 6 Dywizji Piechoty 60
78-100 Kołobrzeg

94 351 66 83
milcebe@vp.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Lincoln dostanie posiłek

Lincoln to wspaniały, 6-letni pies w typie alaskan malamute. Jest bardzo duży, waży około 40 kg. Jego poprzednie życie zmusiło go do samodzielnego zdobywania pożywienia, dlatego niestety nie dogaduje się z innymi zwierzętami, bez wyjątku. Ma bardzo spokojne usposobienie. Umie podstawowe komendy – co w przypadku tej rasy jest i tak dużym plusem, gdyż są to psy dość oporne na szkolenie. Nauczył się chodzenia na luźnej smyczy, w kagańcu, w szelkach. Jego sierść jest gęsta więc wymaga czesania przynajmniej raz w tygodniu, by wyglądał zdrowo i pięknie. Teren, na którym się znajdzie powinien być dobrze ogrodzony, ponieważ Lincoln ma tendencję do polowania. Zachęcamy do adopcji!
Lucynka
Łomianki
45x
KONTAKT:

Stowarzyszenie Adopcje Buldożków
Fiołka 13
05-092 Łomianki

889509903
pomoc@adopcjebuldozkow.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Lucynka dostanie posiłek

Lucynka trafiła do Adopcji Buldożków w 2010 roku jako szczeniak, który został wyrzucony do lasu w kartonie. W marcu 2015r Lucynce wypadł dysk. Dom Stały zdecydował się na kosztowna operację kręgosłupa, aby dać suni szansę na dalsze normalne życie (lekarz dawał 50% szans, że sunia będzie chodziła; innym rozwiązaniem była eutanazja). Po operacji Lucynka zaczęła rehabilitację, która niestety nie przynosiła efektów – nie chciała chodzić. Zdecydowano więc o zakupie wózka inwalidzkiego. Lucynka jest bardzo pogodnym i radosnym psem. Jej ułomność w niczym absolutnie nie przeszkadza. Na spacerach śmiga w swoim wózeczku, szaleje, bawi się. Nosi pampersy i doskonale daje sobie radę w różnych sytuacjach. Szukamy dla Lucynki domu najlepszego z możliwych, najlepiej z ogrodem i innym psem, takiego domu, który już nigdy jej nie zawiedzie. Lucynka jest psem SAB, co oznacza, że nowy dom będzie otrzymywał od nas wsparcie finansowe na leczenie/rehabilitację itp.
Manga
Bydgoszcz
69x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy
ul. Grunwaldzka 298
85-438 Bydgoszcz

52 372 21 30
adopcje@schronisko.org.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Manga dostanie posiłek

Manga | płeć: samica, rasa: mieszaniec, wielkość: raczej mała , wiek: 13 lat 5 mc-y

Manga jest raczej mniejszą suczką. Ma 13 lat choć nie widać tego po niej. Mimo wieku Manga jest wesoła i energiczna. Wszędzie jej pełno. Do człowieka jest przyjazna i towarzyska. Cieszy się z kontaktu z nim. Bywa też niecierpliwa i potrafi wymuszać smakołyki szczekaniem, jednak jest to zachowanie stosunkowo łatwe do oduczenia. Z innymi psami dobrze się dogaduje ale już za kotami niestety nie przepada. Została oddana z powodu braku warunków na jej utrzymanie, podano, że miała dobry kontakt z dziećmi. Manga idealnie sprawdziłaby się w roli psa rodzinnego. Posiada komplet szczepień i jest wysterylizowana więc jest gotowa do adopcji.

Gigi
Warszawa
41x
KONTAKT:

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16
02-091 Warszawa

501 797 018
adopcjebullowatych@wp.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Gigi dostanie posiłek

Gigi to niespełna 3-letnia, wysterylizowana sunia rasy staffik (staffordshire bull terrier), która czeka u nas na kochający, ale przede wszystkim troskliwy dom. Gigi została oddana przez właścicieli, których przerosły koszty jej leczenia. I to naprawdę nowy opiekun musi wziąć sobie do serduszka. Gigi jest na starcie walki o zdrowie, więc pochłonie duże fundusze z domowego budżetu. Gigi jest sunią domową, miejską. Nieobce jej mieszkanie w mieszkaniu, codzienne zostawanie samej, regularne spacery, chodzenie na smyczy i bez niej. Chowała się w domu z dzieckiem, jest łagodna, nie wykazuje agresji do większości psów oraz nieuciekających kotów. Jest idealna pod kątem zachowania, typowy, wesoły i całkiem usłuchany staffior! Kocha piłeczki i podróżowanie w aucie. Ale co najważniejsze: Gigi jest silną alergiczką. To już wiemy. Ma alergię na trawy i alergię pokarmową. Dziś nie umiemy jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy jest tylko alergikiem czy atopikiem (psem, który wymaga oprócz odczulania/eliminowania alergenów, leczenia lekami). W poprzedniej rodzinie była leczona przez różnych lekarzy, różnymi metodami i nie dokończonymi terapiami, więc do wiosny nie będziemy wiedzieć jak sytuacja wygląda w okresie pylenia. Gigi szuka domu w Warszawie lub w okolicy! Szukamy rodziny zdecydowanej leczyć Gigi u jednego dermatologa, do którego dziś uczęszczamy z sunią, aby mieć pewność regularnego jego odwiedzania. Chcemy zaoszczędzić już tej suni ciągłych zmian wetów i ślepego celowania z leczeniem. Obecnie Gigi jest na karmie Wolfsblut, jest to jedna z niewielu karm, którymi sunia może być karmiona. Dodatkowo przyjmuje suplement na sierść, dostaje Bravecto oraz ma zalecone kąpiele w szamponie Atopo. Na dziś jest nieźle. Ale to dopiero start w ustawianiu leczenia Gigi. Jeśli jesteś przekonany, że podołasz wychowaniu staffika, że stać Cię na leczenie, posiadanie Gigi i mieszkasz w Warszawie, skontaktuj się z nami.
Monia
Sokołów Podlaski
58x
KONTAKT:

Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim
ul. Kosowska 75
08-300 Sokołów Podlaski

668 903 031
ik@sokolowpodl.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Monia dostanie posiłek

Młoda suczka, bardzo przyjazna dla człowieka, potrafiąca chodzić na smyczy, posłuszna, lubiąca biegać, poszukuje domu. Sunia jest większym pieskiem, waży ok 30 kg. Z wytęsknieniem oczekuje na swojego człowieka. Kontakt 663143787, 606735424
Luis
Zielona Góra
31x
KONTAKT:

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
ul. Szwajcarska 4
65-169 Zielona Góra

784 90 88 90
schroniskozg@gmail.com

Jeszcze tylko 3 osoby
i Luis dostanie posiłek

Luis został porzucony w schronisku przez właściciela, choć od tego zdarzenia minęły już ponad 3 lata to nadal nie traci nadziej na nowy dom. Jest energicznym psem, lubiącym bieganie i długie spacery. Na smyczy trochę ciągnie, jest żywiołowym i energicznym psiakiem idealnym dla osób lubiących ruch. Zawsze jest chętny na spacer. Nie wykazuje najmniejszej agresji do człowieka. Jest odważnym i ciekawym psem. Luis nie ma czasu na bierne czekanie, zawsze musi być w ruchu, choć na psi przysmak znajdzie czas. Raczej kiepsko dogaduje się z innymi zwierzętami. Luis ma około 6 lat i szuka kochającego człowieka, który nigdy go nie porzuci.
Biedul
Zielona Góra
258x
KONTAKT:

Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Zwierząt"
Pl. Słowiański 17/3
65-001 Zielona Góra

784 907 792
stowarzyszenieidz@gmail.com

Jeszcze tylko 2 osoby
i Biedul dostanie posiłek

Biedul ma ok 7lat. Biedul - pies, który, jako szczenię, został adoptowany, a następnie, po kilku latach, porzucony w Schronisku przez swojego właściciela... Może dlatego teraz stara się ze wszystkich sił, żeby człowiek był z niego dumny... Jakby starał się też sobie udowodnić, ile jest wart. Ma uraz do mężczyzn, na początku pokazywał to bardzo wyraźnie. Dziś jest już dużo lepiej: wystarczy mieć odrobinę cierpliwości, chęci i kilka smakołyków w kieszeni - to niezawodny zestaw, żeby wkupić się w łaski Biedula! Zna niektóre komendy, chętnie uczy się nowych i jest łasuchem, a takie połączenie też wróży powodzenie! Wynikają z tego zabawne sytuacje, bo czasami człowiek włoży ręce do kieszeni, żeby wyjąć chusteczkę, a Biedul już siedzi i czeka na smakołyk! Jak go za długo nie ma, to psiak się poprawia, bardziej przysuwa tylne łapki pod siebie, żeby tylko pokazać, że przecież siedzi, pięknie siedzi, należy mu się nagroda! Bardzo by chciał być dla kogoś najlepszy. Bardzo by chciał zasługiwać na odprowadzenie ze Schroniska do domu, nie odwrotnie...

W sprawie adopcji Biedula prosimy o kontakt pod nr: 784-90-88-90 

Sagan
Bydgoszcz
66x
KONTAKT:

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy
ul. Grunwaldzka 298
85-438 Bydgoszcz

52 372 21 30
adopcje@schronisko.org.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Sagan dostanie posiłek

Sagan | płeć: samiec, rasa: mieszaniec, wielkość: wiekszy niż średni , wiek: 7 lat 5 mc-y

Sagan jest sporym psem. Ma około siedmiu lat. Został znaleziony więc nie znamy jego przeszłości. Na początku jest dość nieśmiały do człowieka i może obszczekać. W boksie wycofuje się, nie chce być złapany na smycz. Potrzebuje czasu aby się przekonać do nowo poznanej osoby, a po czasie zamienia się w psa-przylepkę. Chętnie bierze smakołyki. Lubi wtedy gdy go się głaska i drapie za uszkiem. Nie przepada za dzieleniem się swoim człowiekiem z innymi psami więc lepiej jakby był jedynakiem choć podczas spaceru sam nie zaczepia innych psów. Lubi długie spacery, na których przychodzi na zawołanie i bawi się z innymi zwierzętami. Sagan jest zaszczepiony i wykastrowany.

Lando
Korabiewice
30x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

690 483 003
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Lando dostanie posiłek

Lando ma już ponad 3 lata, urodził się ok. 2014 r. To pies średniej wielkości (waga ok. 25 kg). Młody, energiczny i radosny. Lubi towarzystwo dzieci. Bardzo chętnie trenuje i szybko uczy się nowych komend. Pod opieką behawiorysty pracujemy nad skupieniem uwagi oraz uczymy się ładnie chodzić na smyczy. Lando szuka opiekunów, którzy wykażą się konsekwencją i odpowiednią dawką stanowczości w nauce ogłady. Dom ze starszymi dziećmi (7+), które wiedzą jak zachowywać się przy psie, mile widziany.
Wojtuś
Korabiewice
50x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

601 433 468
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 1 osoba
i Wojtuś dostanie posiłek

Wojtuś jest młodym psiakiem, ma trochę ponad 2 lata. Jest tak ciekawy z wyglądu, że nie można oderwać od niego wzroku. Taki inny... Oczywiście w jak najlepszym tego słowa znaczeniu! Wojtuś uwielbia przebywać z człowiekiem. Ma w sobie dużo radości i chęci do życia, ale... na pewno nie w schronisku! Wojciech marzy o ciepłym, przytulnym domku, w którym będzie miał zapewnione wszystkie psie potrzeby. Ten cudak dobrze chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy, czasem jak proszę, żeby warował to bierze to do siebie i wywala się do góry brzuchem. Wojciech pokazuje, co mu nie odpowiada, potrafi warknąć ostrzegawczo, gdy drapie się go tam, gdzie nie lubi. Po prostu trzeba szanować jego wszystkie "eeej, tego nie lubię". Wojtuś również nie lubi, jak ludzka twarz jest za blisko, czuje się wtedy niekomfortowo. Psiak mieszka z sunią, dobrze się dogaduje.
Bunia
Warszawa
51x
KONTAKT:

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16
02-091 Warszawa

501 797 018
adopcjebullowatych@wp.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Bunia dostanie posiłek

To 9-letnia, wysterylizowana sunia w typie amstaffa. Jest psem domowym, ładnie trzyma czystość. W wypadku przedłużonej nieobecności przewodnika potrafi zaczekać na możliwość spaceru. Większość dnia i nocy przesypia - z zamiłowania, nie z konieczności. Bunia preferuje milczenie - nie szczeka, praktycznie nie warczy, nie wydaje dźwięków, póki nie jest to absolutnie konieczne. Nie jest typem sportowca - woli umiarkowaną ilość ruchu – dłuższe, ale spokojne spacery. Dobrze radzi sobie na spacerach w przestrzeni miejskiej. Bunia ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Zna podstawowe komendy. Jest karna i łagodna. To dobrym kompan podróży - lubi jeździć i innymi środkami transportu. Bunia nie toleruje kotów i małych, głośnych psów. Kontakty z większymi psami bywają różne. W domu powinna być jedynaczką. Bunia jest bardzo otwarta na ludzi. Lubi pieszczoty, z łatwością poddaje się zabiegom higienicznym i weterynaryjnym. Z dziećmi w wieku szkolnym i starszym ma bardzo dobre kontakty. Młodsze dzieci ją stresują, Bunia nie radzi sobie z ich nieprzewidywalnością. Sunia na stałe przyjmuje Propalin (syrop na nietrzymanie moczu po sterylizacji) - podawany dwa razy dziennie sprawia, że Bunia nie „przecieka”. Bunia szuka nowego domu, raczej bez małych dzieci, gdzie będzie jedynym psem. Bunia przebywa w Warszawie. Szuka stałego, kochającego domu, gdzie spędzi godną emeryturę. Adopcja możliwa w całej Polsce. Kontakt - 501 797 018.

Tyson
Szczecinek
87x
KONTAKT:

Schronisko dla zwierząt w Szczecinku
ul. Rybacka 7
78-400 Szczecinek

510 954 037
schronisko@pgk.szczecinek.pl

Jeszcze tylko 2 osoby
i Tyson dostanie posiłek

Tyson jest w schronisku od 2007 roku, poniżej przesyłam jego opis.

Co ważne ­ przed wydaniem Tysona do nowego domu będzie obowiązywać kilkukrotna wizyta nowego właściciela w schronisku i spotkania 

zapoznawcze z psem; nie może być w domu innych zwierząt; pies musi mieć zapewniony solidny kojec, w domu też nie może być dzieci.

Na pewno będziemy też przeprowadzać wizytę przedadopcyjną i pewnie kilka wizyt "po".

Warto by było, by nowy właściciel po adopcji korzystał na początku ze współpracy z behawiorystą.

Celebryta
Kołobrzeg
115x
KONTAKT:

Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu
ul. 6 Dywizji Piechoty 60
78-100 Kołobrzeg

94 351 66 83
milcebe@vp.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Celebryta dostanie posiłek

Celebryta to ok. 5-letni psiak. Celebryta nie przepada za innymi zwierzętami. Nie za bardzo dogaduje się zarówno z innymi psami, jak i kotami. Natomiast w stosunku do ludzi jest naprawdę wspaniały. Lubi się przytulać i łaknie kontaktu z człowiekiem. Psiak uwielbia długie spacery i wszelkie zabawy. Na pewno będzie wspaniałym przyjacielem dla swojego przyszłego opiekuna. Kto da mu szansę?
Sarabi
Korabiewice
71x
KONTAKT:

Schronisko w Korabiewicach
Korabiewice 11
96-330 Korabiewice

601 433 468
fcb@viva.org.pl

Jeszcze tylko 3 osoby
i Sarabi dostanie posiłek

Sarabi to korabiewicka weteranka. Nikt już nie pamięta skąd się tu wzięła, ona po prostu "zawsze tu była"... Sarabi lubi ludzi, ale zawsze od nich stroniła. Cieszyła się, podchodziła na bezpieczną odległość i przyglądała się im z ciekawością. Sarabi jest psem wrażliwym i delikatnym, wymagającym ciepła, cierpliwości i spokoju ze strony opiekuna. Kontakt z ludźmi ją onieśmiela i wzbudza w niej lęk, ale widać tu duży potencjał na nawiązanie bliższej relacji. Sarabi jest regularnie oswajana, co wymaga cierpliwości i czasu, ale daje świetne efekty Kiedy opiekunowie wchodzą do boksu Sarabi merda ogonem i skacze ze szczęścia sunia akceptuje towarzystwo innych psów, zarówno suczek, jak i samców!

Niestety, opiekunowie jakiś czas temu na jednej z jej łapek zauważyli małego GUZA. Niby nic - a jednak bardzo niepokojący objaw w tym wieku Guzek urósł nieznacznie, pokazano go lekarzowi.

Po zabiegu i zbadaniu guza okazało się, że nowotwór, który ma Sarabi (mięsak wrzecionowatokomórkowy - I stopień złośliwości) rzadko daje przerzuty odległe (na odległe organy), częściej raczej WZNOWĘ w miejscu zabiegu.

Łapkę Sarabi trzeba REGULARNIE KONTROLOWAĆ czy guz nie odrasta...

Szwy już w całości usunięte. Sarabi ślicznie zagojona czeka na Dom! Dom, w którym łatwiej będzie kontrolować to, czy guz nie wraca...

Czekamy też na ostateczną decyzje czy wizyta u onkologa jest w na tym etapie niezbędna.

ZERKNIJ NA TO: