nasze działania
POWRÓT DO WYDARZEŃ
inne
Psiakowe Śniadanie nad Zalewem Nowohuckim
ZA NAMI
30.07.2017

Niedziela

Zalew Nowohucki

ul. Bulwarowa

10:00

- 16:00

W słoneczną niedzielę 30 lipca spotkaliśmy się na „Psiakowym Śniadaniu nad Zalewem Nowohuckim”, by w ramach Pikniku Krakowskiego stworzyć strefę dla wszystkich miłośników zwierząt.
Wydarzenie miało na celu promowanie i popularyzację odpowiedzialnych adopcji, pomoc porzuconym psiakom, edukację w zakresie pierwszego kontaktu z psem, podstaw psich zachowań, ale i obowiązków jakie wiążą się z posiadaniem psa pod swoim dachem.
„Psiakowe Śniadanie” rozpoczęliśmy od spaceru z 16 bezdomnymi psiakami z Fundacji „Dar Serca” w Skale, połączonego z akcją adopcyjną. Wolontariusze State Street Kraków, Cisco Kraków oraz Uczestnicy Pikniku Krakowskiego po wcześniejszych zapisach i wyborze swojego czworonożnego kompana, przynieśli odpowiednią dla niego karmę, po czym udali się na spacer. Każdy z psiaków miał założoną żółtą bandamkę z oznaczeniem „SZUKAM DOMU”. Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie psiaki znajdą swoich wymarzonych właścicieli, a z nieoficjalnych źródeł wiemy już, że Michasia pojechała do nowego domu!

Po powrocie ze spaceru rozpoczęliśmy otwarty wykład Moniki Kowalskiej - psiej trenerki oraz założycielki szkoły Uniwerek ObiFru. Na „Psiakowym Śniadaniu” opowiedziała nam „O adopcji, życiu i sportach kynologicznych” . Wykład został zwieńczony pokazem sportowego posłuszeństwa Fruzi i Hondy . Następną atrakcją były charytatywne Warsztaty rękodzieła z Moniką z Ostolka oraz Magdą z Biała Głucha - Straszna Czarna. Podczas tego spotkania Uczestnicy mieli okazję stworzyć własnymi rękami wspaniałą i wytrzymałą zabawkę – szarpak dla swojego pupila, a także wyjątkową dla niego chustę, przy wykorzystaniu szablonu i stempli do zdobienia.

Niedzielny piknik zakończyliśmy krótkim wykładem oraz pokazem dogfitnessu w wykonaniu ObiFru Team. Psia trenerka opowiedziała nam o tym, jak zadbać o psią kondycję i świadomość ciała, przy okazji ćwicząc psi mózg i rozwijając wspólną relację.

Na Piknikowiczów czekała również ramka #HOWHAU, w której każdy wraz ze swoim pupilem miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także warsztaty edukacyjne „zŁap wiedzę z Karmimy Psiaki”.

„Psiakowe Śniadanie” upłynęło w miłej, piknikowej atmosferze, a dzięki Waszym ogromnym sercom udało nam się zebrać aż 81,18 kg karmy specjalistycznej, chrupiące smaczki oraz preparat na sierść, które zostały przekazane podopiecznym Fundacji „Dar Serca”. Dodatkowo do puszek trafiło 322,50 zł. Nie możemy opisać naszej radości !

Bezinteresowność i otwarcie na inicjatywy charytatywne są najlepszym świadectwem Waszej wrażliwości na cierpienie potrzebujących zwierząt! W ich imieniu i swoim ogromnie dziękujemy!

PARTNERZY:
ZERKNIJ NA TO: