O NAS
01.
Łódź

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
ul. Marmurowa 4,
91-610 Łódź
(042) 656 78 42,
[email protected]

W Schronisku przebywa 700 psów i blisko 100 kotów. Każde z nich chciałoby opowiedzieć swoją historię, w dużej mierze smutną i naznaczoną cierpieniem. Jednak wszystkie zwierzaki chcą również zacząć nowe, pełne miłości życie, trzeba im w tym tylko pomóc.

W schronisku w Łodzi ogromna rzesza różnorodnych psiaków - Twoich przyjaciół czeka na szansę na życie. Wystawiają łapkę, zaczepiają przechodzących, proszę o uwagę, o odrobinkę zainteresowania - o DOM. DOM - to magiczne słowo. Dla nich - największe szczęście, szansa na życie, nadzieja. Te psy odpłacą za tą uwagę, za ten dom tym, co mają najcenniejsze - ogromną, bezinteresowna psią miłością. Tylko muszą mieć kogo kochać...

02.
Sandomierz

Przytulisko na Wiśniowej - Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt
ul. Przemysłowa 9a,
27-600 Sandomierz
888 410 434,
[email protected]

Przytulisko na Wiśniowej to najukochańsze "dziecko" Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. Jesteśmy Stowarzyszeniem, ale przede wszystkim jesteśmy grupą dobrych znajomych, którzy postanowili wziąć wreszcie sprawy w swoje ręce i stanąć do walki z problemem bezdomności zwierząt w Sandomierzu. Łączy nas miłość do zwierząt i wiara w to, że chcieć to móc. Zaangażowaliśmy w akcję "Przytulisko na Wiśniowej" nasze rodziny, przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych. „Uczymy się” psów i „uczymy się” siebie. Przyglądamy się światu, w którym normą stało się przedmiotowe traktowanie zwierząt i pozbywanie się ich w prawdziwie bestialski sposób. W tym momencie mamy pod opieką 35 psów, z których aż 12 to psy trudne do wyadoptowania (pięcioro staruszków, jeden przewlekle chory, czworo dzikusków (w tym trójłapka), dwójka wycofańców).

03.
Puławy

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach
ul. Przemysłowa 1,
24-100 Puławy
667 706 607,
[email protected]

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach zapewnia miejsce dla około 100 psów oraz około 30 kotów. Obecnie w schronisku przebywa 115 psów i 10 kotów. Schronisko znajduje się na ulicy Komunalnej 11 w Puławach w województwie lubelskim. Na terenie schroniska znajdują się boksy dla psów przebywających na kwarantannie oraz boksy dla psów, które są w pełni przygotowane do adopcji. Boksy są zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Są w nich mniejsze budy oraz większe, tak by zapewnić psom jak największy komfort pobytu. W budynku schroniska znajduje się kwarantanna dla kotów oraz dwie kociarnie. Jedna kociarnia posiada wolierę, czyli wybieg dla kotów.

04.
Sokołów Podlaski

Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim
ul. Kosowska 75,
08-300 Sokołów Podlaski
668 903 031,
[email protected]

Miejskie Schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim istnieje od ponad 20 lat. Opiekę nad placówką sprawuje Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim. W ostatnich latach schronisko przeszło wiele modernizacji w postaci podniesienia terenu, wymiany bud na nowe oraz częściowej wymiany kojców. W pomoc czworonożnym przyjaciołom zaangażowani są również mieszkańcy miasta. Zapewniają nie tylko karmę, zabawę i towarzystwo naszym zwierzakom, ale również wpłacają datki pieniężne. W schronisko znajduje się ok. 20 psiaków. Dzięki wspaniałym wolontariuszom, którzy każda wolna chwile poświęcają psiakom, dochodzi do regularnych adopcji, które zapewniają Psiakom ciepłe domy. Od ponad roku posiadamy fanpage, który w łatwy sposób pomaga nam dotrzeć do ludzi dobrego serca oraz zapewnić szybko znalezienie odpowiedniego właściciela adopcyjnego. Naszym celem w przyszłości jest poprawa warunków w naszym schronisku, tak aby psiaki miały jak najlepsze możliwości do życia i funkcjonowania na co dzień.

05.
Boguszyce Małe

Schronisko w Boguszycach Małych - Fundacja Ostatnia Szansa
Boguszyce Małe 25,
96-200 Boguszyce Małe
509 201 457,
[email protected]

Schronisko Fundacji Ostatnia Szansa znajduje się w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej. Pod opieką mamy ok 180 psów i liczba ta niestety cały czas rośnie. Pomimo wielu adopcji, niedługo zabraknie nam miejsca na kolejne biedy wyrzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi. W schronisku staramy się zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki do życia. Dlatego też kojce to ostateczność. Mieszkają w nich tylko psy, które nie dogadują się z innymi. Reszta rezyduje w grupach w pomieszczeniach, z których każde ma do dyspozycji własny wybieg, a dodatkowo 2-3 razy dziennie psiaki wychodzą grupami na dużą, hektarową łąkę, gdzie szaleją do woli. Oczywiście wszystkie są wykastrowane, zaczipowane i zaszczepione, a także regularnie odrobaczane i odpchlane. W ogrzewanych pomieszczeniach psiaki mają własne koszyki, materace i fotele, dzięki czemu idąc do nowego domu są obeznane z mieszkaniem w domu. Do schroniska raz w tygodniu przyjeżdża lekarz weterynarii. Utrzymujemy się głównie z darowizn od osób prywatnych, a koszty prowadzenia schroniska są ogromne. Zapewnienie zwierzętom całodobowej opieki, dobrej jakości karmy (suchej, mokrej oraz mięsa) czy profilaktyka zdrowotna to dziesiątki tysięcy miesięcznie. Prosimy zatem o wsparcie, żebyśmy mogli dalej pomagać potrzebującym zwierzętom.

06.
Zielona Góra

Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej - Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt
Pl. Słowiański 17/3,
65-001 Zielona Góra
784 907 792,
[email protected]

"Inicjatywa Dla Zwierząt" powstała w 2004 roku. Celem, który od początku nam przyświecał, była i jest pomoc zwierzętom. Powstaliśmy by pomagać tym, których prawa często są zapominane, pomijane, ignorowane... Zwierzęta nie mają niestety głosu, by upomnieć się o swoje i w ciszy cierpią źle traktowanie. My chcemy być ich głosem i przypominać ludziom o obowiązkach jakie spoczywają na nich względem naszych braci mniejszych. Stowarzyszenie tworzą ludzie w różnym wieku: od nastolatków do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Łączy nas wspólna pasja jaką są zwierzęta. Kochamy je z całego serca i chcemy, by dzięki naszym działaniom były szczęśliwe, a los dla nich łaskawszy.

07.
Krzewie Małe

Staruszkowo
Krzewie Małe 27,
59-830 Krzewie Małe
533 106 996,

Staruszkowo to wyjątkowe hospicjum dla psów, w którym schronienie znajdują starsze, schorowane i kalekie zwierzęta. To miejsce, w którym doświadczone przez ludzi i los stworzenia otrzymują w końcu należną im miłość i troskę. Satruszkowo to także Pani Krysia, która cały swój czas poświęca opiece nad podopiecznymi oraz wspierająca ją grupa zapaleńców o wielkich sercach. Tym, co odróżnia Staruszkowo od tradycyjnych schronisk, jest brak boksów – pieski mieszkają w pokojach, w grupach dopasowanych charakterami, a czas spędzają w większości na wspólnym wybiegu. W ciągu dwóch i pół roku działalności pani Krysi, w Staruszkowie znalazło schronienie ponad stu podopiecznych. Wiosną 2017 roku, dzięki wsparciu i zaangażowaniu ludzi z całej Polski i świata, Staruszkowo przeprowadziło się do nowego domu, dzięki czemu pieski zyskały jeszcze więcej przestrzeni do mieszkania i wypoczynku na świeżym powietrzu.

08.
Tarnowskie Góry

Azyl dla zwierząt Cichy Kąt w Tarnowskich Górach
ul. Zagórska 173a,
42-600 Tarnowskie Góry
600 634 303,
[email protected]

Społeczny Azyl dla Zwierząt „Cichy Kąt” istnieje od 1993 roku. Powstał z inicjatywy Pana Ryszarda Smyły - wieloletniego Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt ,,Cichy Kąt”. Panu Ryszardowi nieobcy był los bezdomnych zwierząt. Pracował w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich, w którego okolicach żyła stale wzrastająca w liczbę grupa bezpańskich kotów a w Parku Repeckim porzucano lub przywiązywano do drzew niechciane psy. Pan Ryszard razem innymi wolontariuszami, którym zależało na pomocy i uporządkowaniu spraw dotyczących bezpańskich kotów i psów, rozpoczął starania o utworzenie Azylu. Powstał on na prywatnych działkach Pana Smyły przy ul. Wiśniowej 35. Schronisko stopniowo się rozbudowywało – od prowizorycznych kojców i bud, przez utworzenie kociarni, kuchni aż do postawienia boksów dla psów. Z powodu przekształcenia przylegających do Azylu pól na działki budowlane zmuszeni zostaliśmy do poszukiwania nowego terenu na naszą działalność. Dzięki pomocy Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, Radnych oraz wielu sprzyjających Azylowi osób na początku grudnia 2016 roku koty i psy zamieszkały w nowo wybudowanym obiekcie mieszczącym się przy ul. Zagórskiej 173a.

Działalność Azylu opiera się na dwóch filarach: pierwszym jest wolontariat polegający na opiece, leczeniu, oswajaniu bezdomnych i, niestety, często skrzywdzonych przez ludzi zwierząt, poszukiwaniu dla nich nowych kochających oraz odpowiedzialnych opiekunów a także działaniach edukacyjnych względem dorosłych i dzieci, mających na celu podnoszenie poziomu świadomości i wrażliwości na krzywdę zwierząt. Drugim (bez którego w ogóle nie moglibyśmy działać) jest wsparcie ze strony ludzi dobrej woli z kraju i z zagranicy, którzy przekazują Azylowi 1% podatku, darowizny rzeczowe i finansowe, są opiekunami wirtualnymi naszych kotów i psów, pomagają w znalezieniu domów dla naszych Podopiecznych lub sami decydują się na adopcję.

09.
Warszawa

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
ul. Żwirki i Wigury 47/16,
02-091 Warszawa
501 797 018,
[email protected]

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych istnieje od 10 lat, została stworzona przez grono osób, które od wielu lat zajmowały się pomocą bezdomnym psom. Decyzja o pomocy głównie psom ras TTB była podyktowana wieloma względami. Powołując do życia Fundację AST, chcieliśmy stworzyć organizację, która będzie pomagać bullowatym systemowo i profesjonalnie.Taki cel przyświeca nam do dziś, bo nadal istnieje niewiele fundacji czy stowarzyszeń dedykowanych psom TTB. Tymczasem jest to grupa psów licznie reprezentowana w polskich schroniskach, dodatkowo bullowate nadal przodują w smutnych statystykach najczęściej krzywdzonych psów: są ofiarami medialnej nagonki, okrucieństwa ludzi, eksploatacji w pseudohodowlach. Środki na działanie Fundacji są pozyskiwane poprzez zbiórki i darowizny od osób prywatnych i firm. Fundacja, z uwagi na ograniczone środki, pomaga najczęściej psom najbardziej chorym i starym, nie waha się zabierać pod swoją opiekę psów nawet w stanie agonalnym. AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych przeprowadziła od początku swojej działalności ponad 1000 udanych adopcji. Żaden pies adoptowany z Fundacji nie stał się nigdy dla nikogo zagrożeniem, nie stał się powodem negatywnego PR-u dla ras TTB.

10.
Skawina

Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt
ul. Radziszowska 26,
32-050 Skawina
515 565 718,
[email protected]

Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt jest organizacją społeczną, powołaną przede wszystkim dla niesienia pomocy zwierzętom bezdomnym - szczególnie psom i kotom. Działalność programowa Stowarzyszenia opiera się na dobrowolnej i bezinteresownej pracy życzliwych i szlachetnych ludzi, którym bliska jest idea opieki nad zwierzętami.

11.
Krusze k.Radzymina

Fundacja Znajdki - Przytulisko k/Radzymina
Krusze 132,
05-240 Krusze k.Radzymina
664 821 160,
[email protected]

Znajdki, to niewielka Fundacja działająca w Warszawie i okolicach Radzymina, gdzie mieści się przytulisko. Ratujemy bezdomne psy i koty. Niechciane, zagłodzone, wyrzucone na pewną śmierć. Pod naszą opieką rotacyjnie przebywa zawsze ok 100 zwierząt. Kilkanaście z nich to znajdkowi rezydenci z małą szansą na adopcję. Dla nich zawsze prosimy o pomoc w pierwszej kolejności, bo to zwierzęta stare, chore, niepełnosprawne ruchowo. Staramy się znaleźć domy dla wszystkich zwierząt, jakie do nas trafiają, leczymy je, socjalizujemy, sterylizujemy i kastrujemy. Każdy uratowany pies czy kot jest dla nas ważny i dla każdego chcemy zmienić świat na lepsze...

12.
Żyrardów

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie im. psa Kazana
ul. Czysta 3,
96-300 Żyrardów
(046) 855 25 82,
[email protected]

Nasze schronisko istnieje już przeszło 30 lat! Każdego dnia, staramy się zapewnić zwierzakom godne warunki w oczekiwaniu na ten jeden, jedyny dom. Czasem zdarza się, że nasze schronisko jest jedynym domem jaki do tej pory miały, dlatego codziennie poprawiamy ich byt. Remontujemy, modernizujemy, ulepszamy nasz wspólny schroniskowy świat. Udzielamy się, wszędzie gdzie się da, bo chcemy, by o naszych podopiecznych usłyszał cały świat! A w szczególności, by pozyskać wartościową karmę, by nasze zwierzaki jadły smacznie i zdrowo. Nasze schronisko to dla wielu zwierzaków miejsce ukojenia, przystanek pomiędzy tym co było złe, a nowym, lepszym życiem.

13.
Szczecinek

Psikątek Tośkowej Ferajny - Fundacja Dobrych Zwierząt
,
Szczecinek
,
[email protected]

Psikątek Tośkowej Ferajny ma być schronieniem dla starych psów - chodzi o to, aby w razie śmierci właściciela nie trafiały do schroniska, tylko z kanapy na kanapę. Cały czas jest jeszcze w trakcie remontu, ale już trafiają tu psy z powyższych powodów. Aktualnie przebywa tutaj Lala, siedemnastoletnia nestorka ze szczecineckiego schroniska oraz Tosia, Malinka, Maja i Leon. Na krótko, jako do pierwszego przystanku w drodze do nowego domu, trafiają tu też psy na wstępną socjalizację i naukę dobrych manier. Docelowo Psikątek ma być schronieniem dla ok. 20 staruszków. Działa jako projekt Fundacji Dobrych Zwierząt.

14.
Kraków

Fundacja Dla Zwierząt La Fauna - interwencje i adopcje
ul. Balicka 56/29,
30-149 Kraków
791 300 767,
[email protected]

Interwencje to żywioł naszych Inspektorów - walka o braci mniejszych zawsze i do końca. Mają oni ma na swoim koncie setki uratowanych zwierząt i wiele interwencji zakończonych wyrokami skazującymi. Jesteśmy otwarci na wspólne działanie z innym organizacjami działającymi na rzecz zwierząt. Zapraszamy do nas osoby niezrzeszone, które kochają zwierzęta i są gotowe poświęcić im trochę swojego czasu.

15.
Rudnik

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Rudniku - Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt CANE FERITO
ul. Ostrowiecka 51,
27-230 Rudnik
535 361 111,

Z wielką pasją i zaangażowaniem pomagamy opuszczonym i skrzywdzonym przez los zwierzętom z województwa świętokrzyskiego. Często trafiają pod nasz dach te naprawdę potrzebujące i niechciane. Z pomocą lekarzy weterynarii leczymy je i dbamy aby doszły do siebie po często traumatycznych przeżyciach. Staramy się zapewnić im możliwie jak najlepszą opiekę.

16.
Oleśnica

Fundacja na rzecz bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt OLEŚNICKIE BIDY
ul. Batalionów Chłopskich 7,
56-400 Oleśnica
517 076 620,
[email protected]

Historia organizacji sięga 2015 roku. Na przełomie marca i kwietnia 2015 roku uratowane zostały pierwsze psy przed wyjazdem do schroniska w Raciborzu. Działalność opierała się na aktywności dwóch osób. Pomoc bezdomnym zwierzętom polegała na znalezieniu domu tymczasowego, z czasem domu stałego. Były to pierwsze kroki. Każdy znaleziony dla psa czy kota dom były ogromnym sukcesem i motywacją do dalszych działań. Mijały tygodnie, miesiące kiedy to kolejne bezdomne zwierzęta znikały z ulic Oleśnicy i okolic znajdując miłość odpowiedzialnych właścicieli. Do organizacji przyłączały się kolejne osoby chcące nieść pomoc zwierzakom. Powstał tzw. azyl, miejsce udostępnione przez władze Oleśnicy. Do dyspozycji osób zaangażowanych w działalność organizacji oddano teren zamknięty, pośród drzew, z wyjściem do lasu, z daleka od domostw, z budynkiem gospodarczym. Zrodził się pomysł zbudowania kojców dla psów. Pomysł, działanie! Wynik – 7 kojców zadaszonych, z budami, z oświetleniem. Pieski zyskały boksy zabezpieczone przed opadami, wiatrem, słońcem i wszelkimi niedogodnościami wywołanymi nieprzychylną pogodą. Pracowały ręce kobiece i męskie. Materiały zdobyto wręcz spod ziemi. Marzenie się spełniło! Bezdomne bidy trafiały na azyl do kojców. I tak jest do dzisiaj. Kiedy brakuje miejsca na azylu, serce otwierają zaprzyjaźnione domy tymczasowe udzielając zwierzętom schronienia.

17.
Wrocław

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt GRUPA RATUJ
ul. Krzemieniecka 22/1,
54-613 Wrocław
696 326 517,
[email protected]

Grupa Ratuj powstała w 2018 roku. W ciągu dwóch lat udało nam się uratować i wydać do wspaniałych domów stałych, ponad 850 zwierząt. Aktywnie działamy na rzecz promowania adopcji, edukacji młodych pokoleń na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Interweniujemy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia zwierząt. Naszym głównym celem jest zmiana myślenia kolejnych pokoleń by w przyszłości problem bezdomności był coraz mniejszy.

18.
Nasielsk

Fundacja Azylu Koci Świat
Kątne 59,
05-190 Nasielsk
603 651 833,
[email protected]

Jesteśmy Fundacją prozwierzęcą połączoną z azylem. Celem naszego działania jest szeroko rozumiana pomoc - głównie kotom, ale także plaskatym psiakom (w typie ras shitzu i pekińczyk) oraz okazjonalnie również tym większym..

19.
Regimin

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie
Pawłowo ,
06-461 Regimin
(023) 611 13 59,
[email protected]

Schronisko powstało w Pawłowie w latach 90-tych, prowadzone jest przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z. o.o. w Ciechanowie. Schronisko dla bezdomnych zwierząt nie powstało jako dom docelowy, to jest tylko przejściowe miejsce schronienia dla psa. Naszym celem jest w trakcie opieki czy leczenia zwierzęcia szukanie mu stałego, kochającego, odpowiedzialnego domu. Obecnie w naszym Schronisku przebywa na co dzień ok 300-350 psów.

20.
Rzezawa

Schronisko w Borku
Borek 350,
32-765 Rzezawa
574 335 112,
[email protected]

Naszym celem, jest obrona skrzywdzonych i porzuconych zwierząt, niesienie im pomocy oraz szukanie nowych, bezpiecznych domów naszym podopiecznym.

21.
Boguszów-Gorce

Fundacja Na Pomoc Zwierzętom
1 Maja 45/9,
58-370 Boguszów-Gorce
663 482 064,
[email protected]

Pod opieką fundacji jest kilkadziesiąt psów i kilkanaście kotów. Na miejsce adoptowanych zwierząt trafiają kolejne w różnym stanie zdrowotnym. Często wygłodzone, zapchlone, zarobaczone. Niektóre z rakiem lub innymi przewlekłymi chorobami.

22.
Giżycko

Giżyckie Stowarzyszenie BRAT KOT
Królowej Jadwigi 15/18,
11-500 Giżycko
664 847 227,
[email protected]

BRAT KOT prowadzi autorski Program Kociętnik. Pod opieką Stowarzyszenia przebywa w tym programie codziennie kilkadziesiąt tegorocznych kociaków i kotów starszych, np. w trakcie długotrwałej pielęgnacji. Kociętnik nie jest schroniskiem. Opieka świadczona jest w domach wolontariuszy i stacjonarnie - w zależności od indywidualnej potrzeby. Dla wszystkich podopiecznych szukamy domów.

23.
Mielec

Stowarzyszenie SOS Koty Mielec
Reja 4,
39-300 Mielec
517 660 181,
[email protected]

Stowarzyszenie SOS KOTY Mielec pomaga głównie kotom, wolno żyjącym i zgłaszanym nam kotom porzuconym, podrzuconym, przeznaczonym do utopienia, rannym, chorym. Trafiają do nas również koty, dla których zabraknie miejsca w schronisku. Przyjmujemy koty z Mielca i okolicznych wiosek, gdzie niewiele osób kastruje koty, łatwiej i taniej jest im je utopić albo rozdać niż zrobić raz kastrację. Istniejemy bez żadnych dotacji od miasta, tylko i wyłącznie dzięki darowiznom i darom przekazywanym nam dla naszych kotów. W czerwcu 2020 roku odważyłyśmy się wynająć pół domu (nazywamy go Pu-Chatką), bo liczba zgłaszanych nam kociąt lub całych kocich rodzin przekroczyła nasze możliwości przetrzymywania ich we własnych domach.

24.
Otwock

Stowarzyszenie ROTT.PL
Reymonta 52,
05-400 Otwock
888 666 695,
[email protected]

Zapraszamy wszystkich miłośników rottweilerów do udziału w naszym przedsięwzięciu. Podejmujemy zróżnicowane działania w celu pomocy naszym podopiecznym. Aktywnie szukamy dla nich domów. Adopcje odbywają się po wizytach przedadopcyjnych i dokładamy wszelkich starań, aby monitorować warunki naszych psów również później. Staramy się pomagać w rozwiązywaniu problemów behawioralnych, doradzamy, szkolimy - działaj zanim będzie za późno!

25.
Świdnica

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy - Fundacja Mam Pomysł
Pogodna 3,
58-100 Świdnica
733 093 663,
[email protected]

W roku 2017 zmieniło się wszystko. Dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego, na mapie Świdnicy powstało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, którego operatorem jest Fundacja “Mam Pomysł”. Nasze nowoczesne Schronisko spełnia techniczne wymogi i standardy. Poza ciepłem którym dzieli się nasz zespół, zamieszkujące schronisko psy mają do dyspozycji ogrzewane boksy, a koty - przestronne pomieszczenia, dzięki czemu żadne z nich nie zmarznie nawet zimą. Nie brakuje również stałej dostępności pomocy medycznej oraz doradczej. Nasz budynek wyposażony jest w miejsce pracy dla lekarza weterynarii, a pozostali pracownicy korzystają z przestrzeni biurowo-administracyjnej.

26.
Myślenice

Stowarzyszenie Przytul Sierściucha
Słowackiego 122,
32-400 Myślenice
606 746 699,
[email protected]

Stowarzyszenie Przytul Sierściucha powstało w grudniu 2019 roku. Naszym głównym celem było zebranie grupy ludzi, która będzie pomagać zwierzętom zaginionym, porzuconym czy bezdomnym na terenie Gminy Myślenice.

27.
Nowy Dwór Mazowiecki

Stowarzyszenie Animalsndm
Modlińska 13/34,
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
606 274 016,
[email protected]

Stowarzyszenia pomaga bezdomnym i wolno bytującym zwierzętom w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach.

28.
Sosnowiec

Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Nadzieja na Dom
Stawowa 4,
41-200 Sosnowiec
600 809 399,
[email protected]

Prowadzimy przytulisko Kocia Chatka oraz wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu. Nasza kociarnia cała łącznie z zapleczem ma ok.60 m2. Staramy się stworzyć warunki zbliżone do domowych, aby minimalizować stres związany z brakiem domu. W schronisku większość osób uczestniczy w wolontariacie psim - wyprowadzanie, socjalizacja, zdjęcia, opisy.

29.
Morąg

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Zbożne
Zbożne 3,
14-300 Morąg
502 732 325,
[email protected]

Schronisko dla bezdomnych zwierząt zlokalizowane jest w miejscowości Zbożne, gmina Morąg. Prowadzone jest przez Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Morągu.

30.
Żuromin

Stowarzyszenie Cztery Łapy Żuromin
Wyzwolenia 53,
09-300 Żuromin
731 140 436,
[email protected]

Zajmujemy się poszukiwaniem domów dla bezdomnych zwierząt z gminy Żuromin.

ZERKNIJ NA TO: