NASZE DZIAŁANIA / KAMPANIE SPOŁECZNE
CEL OSIĄGNIĘTY!
 

Trwająca trzy tygodnie akcja zaangażowała ponad 200 tys. osób! W ramach kampanii odbyło się pięć równoległych zbiórek darów dla schronisk w całej Polsce.

ZEBRANO ŁĄCZNIE:
 
0

kg karmy.

kilkadziesiąt zabawek
i akcesoriów dla psów

0

klocków i kołder.

środki czystości

Dary trafił do schronisk w:
 

Sokołowie Podlaskim

Gnieźnie

Racławicach

Nowym Dworze Mazowieckim

Bytomiu

Maja Ostaszewska podsumowuje
wyniki kampanii #PsieSmutki
 

Choć kampania Psie Smutki się zakończyła, to walka z problemem bezdomności zwierząt wciąż trwa!

Spoty kampanii
 
O kampanii:
 

Czy zwierzę to dobry pomysł na prezent pod choinkę?

Często decyzja o przygarnięciu psa lub kota jest nieprzemyślana. W polskich schroniskach przebywają tysiące „nietrafionych prezentów gwiazdkowych”.

Celem kampanii jest promocja odpowiedzialnej adopcji oraz zachęta do „mądrej” pomocy bezdomnym zwierzętom.

WESPRZYJ KAMPANIĘ
Aktualne statystyki

akcja trwała

21 DNI
Podaruj zwierzakom lepsze święta! Daj prezent:
01.
SOBIE

Głównym źródłem bezdomności zwierząt jest nieodpowiedzialne zachowanie ludzi. Sposobem na jego rozwiązanie jest edukacja, która daje nadzieję na wykształcenie odpowiedzialnych postaw wśród właścicieli zwierząt, co w dalszej perspektywie może doprowadzić do marginalizacji - lub nawet wyeliminowania - bezdomności zwierząt

Dowiedz się więcej i podaj dalej:

blog.karmimypsiaki.pl
02.
SCHRONISKU

Jeśli nie jesteś gotowy na adopcję, możesz pomóc zwierzakom w schroniskach w inny sposób. Zima to czas, kiedy tego wsparcia potrzebują najbardziej. Zaangażuj się w naszą kampanię i zostań ambasadorem akcji na rzecz dowolnego schroniska. Twoim zadaniem będzie zebranie wokół siebie wolontariuszy i organizacja zbiórki darów na rzecz wybranej placówki.

Chcesz pomóc? Napisz:

zgloszenie@karmimypsiaki.pl
Pytania, które warto zadać
sobie przed adopcją:
 

Przed adopcją, musimy zastanowić się, jakiemu psu możemy dać dom, jaki pies będzie pasował do naszego trybu życia. To kluczowe określić, ile mam dziennie czasu na opiekę nad psem, jakie mam warunki lokalowe i finansowe.

Na początek określmy siebie, swoją rodzinę, sytuację czasowo-logistyczną domu, swoje predyspozycje do długich spacerów, swoje zarobki (część z nich będzie przeznaczona na utrzymanie psa: żywienie, coroczne szczepienia, kontrolne wizyty lekarskie, akcesoria dla psów) i podobne zagadnienia.


Julia Galia, zoopsycholog

Mało kto ma go w nadmiarze. Pies, niezależnie od pogody i naszego samopoczucia, będzie wymagać spacerów, zwykle minimum trzech dziennie, w tym jednego ok. 1 - 3h, w zależności od indywidualnych potrzeb. Oprócz tego musimy wygospodarować czas na naukę i szkolenie. Nadal pokutuje przekonanie, że pies sam się wszystkiego nauczy. A co jeśli opanuje zachowania, które niekoniecznie ci się spodobają? Będzie trzeba nad nimi pracować.Wybierając się na szkolenie, musisz pamiętać o tym, że sukces zależy od tego, ile będziesz pracować z psem sam, w trakcie i po zakończeniu szkolenia.

Marta Strześniewska, psi trener

Dzięki mądremu dopasowaniu szansa, że zwierzak zostanie w naszym domu i dobrze się tam będzie czuł, rośnie! Wybierając psa, powinniśmy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

WIEK - każdy wiek ma swoje zalety; pies w każdym wieku ma też pewne ograniczenia. Młodszy szybciej się może uczyć, starszy wymaga często mniej ruchu. Młody będzie wesołym towarzyszem zabaw; starszy będzie odpowiedni dla domatorów. Z wiekiem zwierzęcia podupadają często na zdrowiu, trzeba mieć zatem wizyty u lekarza weterynarii na względzie.

WIELKOŚĆ - w zależności od gabarytów inna jest potrzeba ruchu, ilość spożywanej karmy, rozmiar przestrzeni zajmowanej w domu przez psa. Nie zapominajmy o schodach (w pewnych momentach życia zwierzaka możemy być zmuszeni wnieść go po schodach, a jeśli sami mamy problemy z kręgosłupem może to okazać się wyzwaniem). Sprawa sierści też nie jest bez znaczenia.

CHARAKTER - Ludzie decydują się na danego psa tylko dlatego, że im się spodobał! To duży błąd, zwłaszcza w przypadku adopcji psów w typie konkretnej rasy. Rasa to, poza wyglądem, zbiór pewnych cech charakteru, nierzadko mocno widocznych u danego osobnika.


Julia Galia, zoopsycholog

Decydując się na psa nie wystarczy być optymistą i myśleć, że jakoś to będzie. Trzeba być realistą. Każdy pies może zacząć sprawiać problemy behawioralne. Rozprawienie się z niektórymi problemami może wymagać wielu miesięcy ciężkiej pracy i wyrzeczeń.

Biorąc psa, MUSISZ liczyć się z tym, że może nie pojedziesz na opłacone wakacje do Grecji, bo rodzina w ostatniej chwili odmówiła opieki. To może być twoja ostatnia impreza Sylwestrowa w klubie, bo Fafik przeraźliwe boi się huków - nie zostawisz go przecież samego w domu wnajgorszą dla niego noc.


Marta Strześniewska, psi trener

Akcję wspierają:
 
ZERKNIJ NA TO: