KOCIAK W DOMUNEWSY

Twój kot chowa łapki pod brzuchem? Sprawdź, co to oznacza!

Twój kot chowa łapki pod brzuchem, przypominając tzw. bochenek? Wyjaśniamy, co to oznacza!

Jeżeli jesteś „kociarzem” to doskonale wiesz, że mruczki są w stanie wypoczywać w najdziwniejszych pozycjach. Jedną z nich jest wypoczynek na tzw. bochenek. W przypadku psów chowanie brzuszka może świadczyć o braku zaufania, a jak jest z kotami?

Twój kot lubi wybierać tę pozycję? Na to musisz zwrócić uwagę

Według Mikel Delgado doktora habilitowanego w Szkole Weterynarii w UC Davis, kociak przyjmujący pozycję z łapkami schowanymi pod brzuchem uważany jest za zrelaksowanego, ponieważ w takiej pozycji zwierzę nie przygotowuje się do obrony czy ucieczki. Co więcej, pozycja ta odciążą jego kręgosłup i pozwala zachowywać odpowiednią temperaturę ciała. Według naukowca koty układają się w ten sposób w domach, w których czują się bezpiecznie. 

To powinno cię zaniepokoić

Jeżeli kot, przesiaduje w tej pozycji przez większość czasu, a do tego jest apatyczny i mniej skory do aktywności, warto przyjrzeć mu się uważniej. Jak twierdzi doktor Delgado, może świadczyć o tym, że kociak odczuwa ból i próbuje go w ten sposób zamaskować. Jeżeli, zaobserwujemy, u swojego pupila powyższe symptomy, koniecznie udajmy się z nim do weterynarza!

 

 

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button