NEWSY

Brzeszcze. Psy uwięzione w nagrzanym aucie

Bez dopływu świeżego powietrza oraz dostępu do wody, zamknięte w klatce znajdującej się w bagażniku nagrzanego pojazdu. Gdyby nie prawidłowa reakcja świadków, historia dwóch psiaków mogłaby się skończyć tragicznie.  

W niedzielę (2.07)  o godzinie 18 mieszkańcy Brzeszcz usłyszeli szczekanie dwóch psów dochodzące z  samochodu marki Renault stojącego w pełnym słońcu na parkingu. Po obejrzeniu przez nich pojazdu okazało się, że czworonogi znajdują się w bagażniku w klatce, a pojazd jest szczelnie zamknięty i bardzo nagrzany. 

 

Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy 112

Przybyli na miejsce, policjanci potwierdzili, że istnieje realne zagrożenie dla życia i zdrowia zwierząt, a w pobliżu nie ma właścicieli. Mundurowi wybili jedną z szyb w aucie i wydobyli z niego zwierzaki.

Okazało się, że psy ciężko dyszały i były wycieńczone. Na miejsce wezwano weterynarza. Po kilkunastu minutach psy odzyskały sprawność – informuje oświęcimska policja. 

Na miejscu interwencji, pojawili się w końcu właściciele auta oraz czworonogów. Okazali się nimi 47-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego oraz 30-letnia mieszkanka Warszawy. Mężczyznę i kobietę poinformowano o przyczynie interwencji oraz o wszczęciu postępowania w związku z podejrzeniem znęcania nad zwierzętami. 

Przypominamy

Jeżeli mijasz psa, zatrzaśniętego w upalny dzień w aucie, nie bój się poinformować o tym policji. Mundurowi w przypadku stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia i życia mają prawo użyć wszelkich środków, umożliwiających wydostanie zwierzaka z pojazdu. 

Szukasz najnowszych informacji ze świata Psiaków i Kociaków? Przeczytaj również:

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami pomocowymi. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i Instagramie!

Kup ebooka i dowiedz się więcej o psiej  i kociej profilaktyce. Te podręczniki, pomagają naszym podopiecznym ze schronisk!

 

 

 

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button