NEWSY

Jak pomóc bezdomnym kotom?

Internetowy sklep zoologiczny ZooArt

Po ulicach wałęsa się wiele bezdomnych kotów, obecnie schroniska pękają w szwach. Zwierzęta czekają na pomoc, dlatego różne organizacje zajmujące się ich ratowaniem chętnie przyjmują dary od ludzi, którzy chcą udzielić wsparcia. Zwierząt jest dużo, a produkty niezbędne do ich utrzymania szybko się kończą. Pomóc możemy nie tylko poprzez przelanie środków pieniężnych, ale również dzięki dostarczaniu artykułów pierwszej potrzeby. Zjednoczmy się w trosce o wspólne dobro wszystkich potrzebujących kotów. 

Jakie produkty będą najpotrzebniejsze?

Każdy kot niezależnie od tego, czy jest zdrowy, czy chory, zasługuje na to co najlepsze. Chcemy stworzyć wszystkim kociakom ciepły kąt, w którym będą mogły czuć się dobrze i bezpiecznie czekać na nowy dom. Staramy się, by naszym podopiecznym niczego nie zabrakło, możesz nam w tym pomóc. Jedną z form pomocy, którą chętnie przyjmiemy są dary rzeczowe. Co możesz ofiarować kociakom?

  • mokrą karmę z dużą zawartością mięsa;
  • karmę weterynaryjną;
  • karmę dla juniorów;
  • miski (na jedzenie i wodę);
  • żwirki;
  • kuwety;
  • przybory pielęgnacyjne takie jak szampony i preparaty przeznaczone do czyszczenia uszu i oczu;
  • różne zabawki takie jak: wędki, myszki, małe piłeczki itp.;
  • transportery;
  • koce.

 

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze artykułów dla kotów?

Warto wybierać dobre jakościowo karmy, które w składzie zawierają dużą ilość mięsa. Te złe jakościowo mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia zwierzęcia. W tym przypadku przysłowie “darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby” jest nieadekwatne. Dbamy o zdrowie naszych podopiecznych, ponieważ zasługują oni na długie, beztroskie życie. Dobre wcale nie musi oznaczać drogie – lepiej kupić mniej karmy z dobrym składem niż więcej złej jakości. 

Można oddawać też rzeczy używane pod warunkiem, że są zachowane dobrym stanie. Ofiarowanie brudnych, dziurawych kocy i kołder oraz przypalonych garnków, które mają służyć za miskę nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej dzielić się rzeczami, które są czyste i niezniszczone. Wiadome jest, że niektóre produkty po pewnym czasie mogą się zużywać, aby posłużyły zwierzakom na dłużej muszą być wytrzymałe – miska z kiepskiej jakości plastiku szybko się połamie i nie będzie nadawać się do użytku. Najlepiej obdarowywać bezpańskie kotki trwałymi rzeczami. 

Gdzie najlepiej kupować rzeczy dla kotów?

Oprócz oddawania przedmiotów używanych możemy także kupować nowe rzeczy dla milusińskich czworonogów. Gdzie najlepiej to robić? Dobre karmy i inne drobne akcesoria znajdziemy w supermarketach. Duży wybór artykułów dla zwierząt znajduje się w stacjonarnych sklepach zoologicznych, gdzie na żywo da się zobaczyć dany produkt i ocenić jego jakość. Możemy korzystać też z internetowych sklepów zoologicznych, takich jak ZooArt. To dobra alternatywa dla osób, które chcą pomagać, a nie mają zbyt wiele czasu na kilkugodzinne wojaże po sklepach.  

Podsumowanie

Koty mogą potrzebować różnych rzeczy w zależności od swojego wieku, stanu zdrowia, czy też płci (mowa tu o kotkach ciężarnych). Nie musimy ofiarowywać rzeczy najdroższych, mogą być używane – najważniejsze, żeby były wytrzymałe i zachowane w dobrym stanie.

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest ważna, liczą się nie tylko darowizny pieniężne, ale również wsparcie w postaci oddawania karm i innych, niezbędnych akcesoriów. 

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button