NEWSY

3 sposoby na pomaganie bezdomnym zwierzakom podczas kwarantanny

Pandemia koronawirusa zmusza nas do pozostania w domu. To dobry czas, żeby  przeprowadzić długo odkładane porządki w szafie, nadrobić książkowe i filmowe zaległości oraz… pomagać.

Istnieją formy wolontariatu na rzecz bezdomnych zwierzaków, które nie wymagają odchodzenia od komputera, a które mogą bezpośrednio wpłynąć na poprawę losu Psiaków i Kociaków w schroniskach. Jak możesz się zaangażować?

  1. Utwórz zbiórkę na FB dla bezdomnego Psiaka albo Kociaka

Utwórz zbiórkę na rzecz Karmimy Psiaki na wybranego przez siebie bezdomnego zwierzaka z dowolnego schroniska, a my zrobimy dla niego zakupy! KONIECZNIE w tytule zbiórki wpisz jego imię oraz nazwę placówki, w której przebywa. Zbiórkę możesz utworzyć, klikając w ten link i uzupełniając potrzebne informacje: https://www.facebook.com/fund/karmimypsiaki/

Dowiedz się jak najwięcej o zwierzaku, którego chcesz wspierać i przygotuj opis zbiórki, który będzie zawierał:

  • zdjęcie zwierzaka
  • zarys jego historii
  • informacje o tym, jakie ma zapotrzebowanie na karmę/leczenie/akcesoria
  • nazwę i adres placówki, w której przebywa oraz numer kontaktowy

Pamiętaj – nie musisz mieć tych wszystkich informacji. Wystarczy część. Tu możesz zobaczyć, jak wygląda przykładowa zbiórka: https://www.facebook.com/donate/515714602473200/ 

  1. Kupuj online, a sklep przekaże część dochodu bezdomniakom

Bez wychodzenia z domu i bez ponoszenia dodatkowych kosztów – tak możemy wspierać bezdomne Psiaki i Kociaki w całej Polsce, biorąc udział w akcji Pomagaj Przy Okazji. 

Wystarczy wejść na www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-przy-okazji, znaleźć sklep, w którym chcemy zrobić zakupy i przejść na jego stronę. Następnie zrobić zamówienie i je opłacić. Część zapłaconej kwoty jest przekazywana do schroniska – przy każdym sklepie widać, jaki to procent. Jak to działa? W zamian za generowanie sprzedaży w sklepie internetowym fundacja otrzymuje prowizję od transakcji przeprowadzanych przez klientów. 

Warto zainstalować wtyczkę, która wyświetli nam przypominajkę, kiedy wejdziemy na stronę któregoś ze sklepów biorących udział w akcji. Wystarczy kliknąć przycisk “Pomagam” na przypominajce, a nasze zakupy odbędą się w ramach akcji charytatywnej Pomagaj Przy Okazji.

  1. Przekaż 1% na pomoc schroniskom

Jedną z form pomocy jest przekazanie 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. My zachęcamy, żeby razem z nami wspierać bezdomne Psiaki i Kociaki. Dzięki Wam możemy szukać dla nich kochających domów, finansować leczenie chorych zwierzaków i kupować do schronisk dobrej jakości karmę. 

➡ Fundacja Sarigato

➡ KRS: 0000445475

➡ Cel szczegółowy: Karmimy Psiaki

 Więcej szczegółów na: www.karmimypsiaki.pl/1procent

Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Check Also

Close
tło
SPRAWDŹ>
Close
Close