NEWSYWARTO WIEDZIEĆ

Poznaj 5 zaskakujących faktów dotyczących psów

Myślicie, że znacie wszystkie tajemnice swoich psiaków? Nic bardziej mylnego! Przygotowaliśmy dla Was 5 zaskakujących faktów dotyczących psów, które na pewno Was zadziwią!

 

Opiekunowie czworonogów, uważają, że znają swoich pupili jak nikt inny. Jednak nasi milusińscy posiadają umiejętności, które potrafią zadziwić nawet psich rodziców z wieloletnim stażem. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Psa (26.08) przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu zaskakujących faktów, na temat czworonogów. Sprawdźcie, jakie tajemnice skrywa Wasz pies. 

1. Psy widzą, dużo lepiej w ciemności 

Oko psiaka, jest w stanie przyjmować niewielkie ilości światła i przetwarzać obrazy, których my jako ludzie w tych samych warunkach, nie jesteśmy w stanie dostrzec. Naszemu pupilowi, wystarczy jedynie słaba wiązka światła  np. światło latarki, latarni lub księżyca, aby widzieć praktycznie tak samo dobrze jak w słoneczny dzień.

2. Odcisk psiego nosa jest unikalny

Nie ma dwóch takich samych psich nosów, każdy z nich posiada unikalne zestawienie wybrzuszeń i wgłębień. W połączeniu z zarysem otworów nozdrzy tworzą one niepowtarzalny wzór. Na świecie powstały już bazy danych, w których można zarejestrować odciski psiego nosa i na tej podstawie zlokalizować zaginionego czworonoga.

3. Psy wyczuwają choroby

Przed psim nosem nic się nie ukryje? A wszystko to przez receptory węchowe, których psy mają nawet do 50 razy więcej niż ludzie. W 2006 roku zespół naukowców prowadzony przez Michaela McCullocha w Pine Street Fundation, uzyskał obiecujące wyniki. Przeprowadzone badania wykazały, że psy potrafią zidentyfikować m.in. raka płuc i piersi z dokładnością do 99 procent.

4. Prawa czy lewa łapa?

Psy zupełnie tak jak ludzie mogą być lewo lub prawo ręczne. Chcesz sprawdzić do, której z tych grup należy Twój pies? Zaobserwuj, której łapy częściej używa podczas wykonywania podstawowych czynności.

5. Jak działa psi rozum?

Jak twierdzą naukowcy psy potrafią myśleć, na poziomie 2-letniego dziecka. Co więcej, psy za sprawą wytwarzającej się w ich ciele oksytocyny, są w stanie odczuwać miłość oraz zazdrość. Ciekawostką jest, że psiaki nie mają poczucia winy, chociaż mogą, czuć się źle z powodu gniewu ich opiekuna. 

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas ciekawostki, dały Wam świeże i pełniejsze spojrzenie na temat Waszych pupili! A my, z kolei zachęcamy do wspomagania zwierzaków, które w nadchodzący Międzynarodowy Dzień Psa, będą zmuszone spędzić w schroniskach. 

Dowiedz się więcej o wirtualnych adopcjach, kliknij tutaj.

Poznaj, inne formy pomagania zajrzyj tu.

Pokaż wiecej

Agnieszka Szymuś

Copywriter, specjalista do spraw SEO oraz content marketingu. Z zamiłowania dziennikarz, a prywatnie posiadaczka, suczki o imieniu Stefi, która jest dla niej inspiracją do tworzenia treści psiostajlowych.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button