NEWSY

Przegląd psich internetów #1

Przez bardzo długi czas przemierzam internety w poszukiwaniu kolejnych artykułów dotyczących psiaków – śmiesznych wideo, D.I.Y, inspiracji, porad oraz sportów, które można uprawiać z pupilem. Po namyśle stwierdziłam – czemu mam się z Wami tym nie podzielić?

Tak oto na bloga wpada nowa, jeszcze ciepła seria, przy której – mam nadzieję – razem się pośmiejemy i czegoś nauczymy! 🙂

1. Mishka – niezwykle rozmowna suczka husky. Już minęły prawie 4 lata, od kiedy zakochałam się w tej mordce, a jej gadanina już chyba nigdy mi się nie znudzi! Zawsze chciałam mieć psiaka husky (adopciaka oczywiście!) i mam ogromną nadzieję, że moje marzenie się spełni 🙂

 

2. Teraz nadszedł czas na wspaniałą kampanię, która ma na celu zmniejszenie pogryzień przez psy członków rodziny. Chyba wszyscy się zgodzimy, że nie ma słodszego duetu niż dziecko i psiak. Niestety bardzo łatwo jest doprowadzić do tragedii poprzez nieumiejętne odczytywanie sygnałów, które wysyła do nas pies. Bardzo ważne jest, abyśmy nie pozwalali dziecku na zbyt wiele i uczulali na to, że nasz pupil też odczuwa ból. Sam filmik jest bardzo wymowny i dający do myślenia.

Dla przypomnienia możecie zajrzeć do naszych artykułów, które są poświęcone psiej mowie ciała: KLIK 1 / KLIK 2 / KLIK 3

 

3. Słyszeliście o agility? Jest to sport polegający na tym, że psiak prowadzony przez właściciela odpowiednimi komendami ma za zadanie pokonać tor przeszkód. Może spróbujecie agi w własnym psiakiem? To byłby świetny trening wzajemnego zaufania i komunikacji! Ponadto czas spędzony na wspólnych treningach jest wprost bezcenny 🙂 Podaję Wam link do bloga, gdzie możecie przeczytać jak prawidłowo zacząć przygodę z agility.

shagg

 

 

4. Chyba każdy psiarz złapał swojego czworonoga na niecnym uczynku i wszyscy wiemy, jak psiaki tego żałują. Pogryzione kapcie, zjedzone notatki to tylko niektóre przykłady niesubordynacji naszych zwierząt. Jednak wszyscy im wybaczamy nawet największe wykroczenia! Niektórzy postanowili uwiecznić reakcję swojego psiaka, zobaczcie sami:

 

5. Czasem psiaki potrafią rozczulić nawet najtwardszego człowieka. Jednym z przykładów jest ten buldożek:

 

Co sądzicie o takim cyklu? Macie może jakieś sugestie, rady?

Miłego weekendu, łapa! 🙂

 

 

 

Pokaż wiecej

Dominika Drobiazg

Kocham psiaki odkąd pamiętam. Moją misją jest zachęcanie do adopcji psów starszych i niepełnosprawnych. Chcę łamać psie stereotypy i pokazywać rzeczywistość. Jestem ogromną melomanką, działam w ruchu rekonstrukcji historycznej już 7 lat. Zawsze znajdę wolną chwilę na wypad w góry.

Powiązanie artykuły

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close