WARTO WIEDZIEĆ

I żyli długo i szczęśliwie – jak zapewnić psu długie życie?

O czym marzymy?

Każdy właściciel psa pragnie, aby jego pupil żył w zdrowiu i szczęściu jak najdłużej. Co jednak można zrobić, aby zapewnić psu jak najdłuższe i najlepsze życie? Od czego zależy długość życia naszych czworonożnych przyjaciół?

Aby odpowiedzieć na te pytania, Eukanuba – producent karmy super premium dla psów – postanowiła przeprowadzić badania na grupie 39 labradorów, które rozpoczęły się w lipcu 2004 roku i trwały przez 10 lat*.

Celem badań było lepsze zrozumienie, dzięki czemu psy osiągają długowieczność, zachowując przy tym zdrowie, oraz jaki korzystny wpływ na długowieczność psów ma długoterminowe żywienie jedną karmą, zawierającą innowacje żywieniowe, które występują we wszystkich produktach Eukanuba.

Bunny
Bunny

Uzyskano bezprecedensowe wyniki

Spośród 39 psów rasy labrador retriever, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu, a które żywiono Eukanubą, i zapewniono właściwą opiekę na co dzień – regularne spacery i ćwiczenia, socjalizację oraz opiekę weterynaryjną, aż 90% dożyło wieku przekraczającego przeciętną dla tej rasy długość życia, wynoszącą 12 lat. Prawie jedna trzecia 11 (>28%) psów osiągnęła „wyjątkowo zaawansowany wiek”, ponieważ psy te żyły jeszcze po przekroczeniu nieprawdopodobnego dla labradorów wieku 15 lat. Od tego czasu trzy z tych psów osiągnęły wiek co najmniej 17 lat, przy czym najstarszy z nich skończył już 17,5 roku.

Clown
Clown

Do oceny wyników badania Eukanuba, jakich nie osiągnięto nigdy wcześniej, powołano zespół znanych w środowisku międzynarodowym ekspertów – w tym lekarzy weterynarii i hodowców.

Skłoniły one badaczy i specjalistów do wyciągnięcia wniosku, iż należy przedefiniować standardy odnoszące się do tego, jak może wyglądać w rzeczywistości udana starość psów.

Iowa
Iowa

Eksperci wydali wspólne oświadczenie:

„Jedynie EUKANUBA wykazała, że opracowane i stosowane przez nią innowacje żywieniowe mogą pomóc większej liczbie psów wykorzystać w pełni ich potencjał genetyczny i osiągnąć wyjątkową długowieczność. Pożywienie najwyższej klasy, jakim jest EUKANUBA, w połączeniu z najlepszą opieką weterynaryjną i właściwą opieką na co dzień, w domu, daje psom możliwość cieszenia się zdrowym, długim i bardziej aktywnym życiem.”

*Program badawczy zrealizowano w Pet Health & Nutrition Center (Centrum Zdrowia i Żywienia Zwierząt Towarzyszących) w Ohio w latach 2004– 2014.

banner copy

Więcej na temat badań i karmy Eukanuba możecie przeczytać na: www.wyjatkowepsy.pl.

Pokaż wiecej

Paulina Wójtowicz

Od dziecka przez znajomych nazywana "psią mamą". Kocha zwierzęta, dobre filmy i podróże. Uwielbia pomagać innym. Wiceprezes Fundacji Sarigato.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button