#wTrasieDaSięPSIAK W DOMUWARTO WIEDZIEĆWYCHOWANIE

Jak wybrać odpowiedni hotel dla psa?

Jedziesz na urlop, a hotel, w którym zamierzasz się zatrzymać nie jest przyjazny zwierzętom? A może Twój pupil źle znosi podróże?

Bardzo często takie problemy spędzają sen z powiek posiadaczom czworonogów. Kilka lat temu zwykle musieli oni rezygnować z wyjazdu przez takie sytuacje. Dziś w bardzo prosty sposób można znaleźć wyjście z takiej sytuacji, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej hoteli dla zwierzaków.

Niestety bardzo łatwo można wpaść w pułapkę i zostawić swojego ukochanego psiaka w nieodpowiednim miejscu. Co zrobić, na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

Poszukiwania odpowiedniego miejsca i opiekuna nie powinny opierać się jedynie na analizie strony internetowej. Powinieneś pojechać w dane miejsce i sprawdzić warunki, które tam panują.

luna3

Pamiętaj też, że dobry hotel nigdy nie przyjmie rezerwacji miejsca dla psa jedynie poprzez zgłoszenie mailowe, bądź telefoniczne.

Aby mieć pewność, że Wasz pies trafi w dobre ręce, należy wybrać miejsce, gdzie psy są selekcjonowane. Daje to pewność, iż czworonogi nie są wtedy separowane względem siebie.

Normalną procedurą podczas przyjmowania psa pod opiekę jest spotkanie aklimatyzacyjne. Ma ono na celu ocenę kompetencji społecznych psa. Jeżeli ktoś proponuje przyjęcie psa bez spotkania wstępnego można mieć poważne wątpliwości, co to warunków w jakich pies będzie przebywał.

Warto również porozmawiać na temat kompetencji osoby prowadzącej oraz planu dnia psów. Podczas wizyty wstępnej należy zobaczyć miejsce, gdzie pupil będzie przebywał cały dzień. Dowiedzieć się, czy istnieją tam warunki, które pozwolą przestrzegać Waszych zaleceń.

luna2

Następna kwestią, którą powinieneś poruszyć, to wyżywienie: jak często psiak będzie otrzymywał posiłki i jakiej karmy używa hotel (szczególnie, gdy Twój pupil ma zaleconą specjalistyczną dietę).

Ponadto zapytaj, czy czworonogi w danym hotelu będą miały zapewnioną całodobowy nadzór oraz opiekę weterynaryjną. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku psiaków starszych i chorych.

Miej na uwadze jednak, że pobyt w hotelu będzie dużym stresem dla Twojego psiaka. W miarę możliwości zabieraj pupila ze sobą! Z pewnością wyjazd z czworonogiem przyniesie wiele niesamowitych wspomnień 🙂  

Autor: Katarzyna Władyka

Tagi
Pokaż wiecej

Karmimy Psiaki

Misją naszej akcji jest eliminowanie bezdomności zwierząt, poprzez promowanie odpowiedzialnych adopcji i pomoc schroniskom.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close