PSIAKI DO ADOPCJI

Suczka Mada szuka domu. Uratuj ją przed samotną śmiercią!

Mada to około 12 letnia suczka, która rok spędziła w Krakowskim Schronisku. Wcześniej wychowywała się i mieszkała z ludźmi. Trafiła do schroniska wraz z drugim psem Negro, który niestety, dalej jest w boksie.

W domu

Jest grzeczna i spokojna. Co chwila wolno przechadza się po pokojach, jakby sprawdzała, co słychać u wszystkich domowników. Większość czasu przesypia lub leży i obserwuje towarzyszących jej ludzi. Uwielbia gryźć… Ale tylko kurze łapki!

Nie przejawia żadnej agresji. Jest cierpliwym pieskiem, jak najbardziej nadaje się do domu z dziećmi.

MadaPoza domem

Nasza wilczyca ze względu na wiek woli raczej wolne dreptanie wokół Krakowskich Plant. Lubi węszyć i oznaczać drzewka. Kiedy w okolicy pojawia się pies który także ma ochotę na zabawę Mada młodnieje i kica jak szczeniak! Na spacerze trzyma się właściciela choć czasem kiedy zwęszy coś ciekawego lekko się oddala. Mada ma problemy ze słuchem ale świetnie reaguje przywołana klaskaniem.

Czasami wstępuje w nią duch młodości i Mada galopuje między trawami czy tarza się w krzaczkach.

Mada

Z człowiekiem

Suczka lubi kontakt z człowiekiem, ale nie jest nachalna. Ma niesamowicie miękką sierść (niektórzy nazywają ją pluszakiem) i lubi być głaskana czy drapana po szyi.

Kiedy już przyzwyczai się do opiekuna nie odstępuje go na krok.

Wita nas w drzwiach wesoło merdając ogonkiem i podskakując. Mada bardzo otworzyła się na ludzi, lubi znienacka podejść i wsadzić głowę między kolana swojego właściciela, oczekując drapanka za uszami. Sprawia wtedy wrażenie uśmiechniętej i zadowolonej.

Z kotami

Jest przyjazna dla kotów. Podchodzi do nich, wesoło machając ogonkiem. Jest zaciekawiona, ale zachowuje się spokojnie i rozważnie.

Z psami

Jest przyjazna dla innych psów. Lubi się z nimi bawić i nie przejawia agresji. Czasami zdarza jej się radośnie szczeknąć podczas zabawy.Mada

Kwestie zdrowotne

Po szczegółowych badaniach wiemy już, że Mada ma lekko powiększone parametry wątrobowe, ale to normalne w jej wieku. Wymaga karmienia gotowanym jedzeniem z dużą ilością węglowodanów. Na przykład ryżem z mięskiem lub gotową karmą HEPATIC.

Stawy w tylnych nóżkach Mady czasami odmawiają posłuszeństwa. Dlatego psinka wymaga suplementacji lub podawania kurzych łapek jako gryzaków (uwielbia je!). W przypadku słabych stawów im więcej spacerowania tym lepiej.

Od początku pobytu u nas Mada odmłodniała i odzyskała siły, chętnie skacze, przytyła, a jej nogi pracują znacznie lepiej.


Masz pytania?

A może chcesz zaadoptować Madę?

Zapraszamy na spotkanie i poznanie zwierzaka

Dzwoń: 534 253 322

Pisz: dt.lapartament@gmail.com


Mada

Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button