PSIAKI DO ADOPCJI

Leoś – czy chory szczeniak wygra nierówną walkę o życie?

Leoś to mały bohater, który ma w sobie niesamowitą wolę walki. Mimo tego, że jest dopiero od 4 miesięcy na świecie, wycierpiał już więcej niż niejeden dorosły pies. Chory szczeniak zmaga się od urodzenia z wieloma schorzeniami i nieuleczalną chorobą. Lekarz weterynarii dawał mu zaledwie kilka procent szans na przeżycie, które psiak dzielnie wykorzystał. Pojawiła się dla niego nadzieja, jednak jego życie zależy teraz od… pieniędzy. Trwa zbiórka funduszy, która może pomóc mu nie tylko stanąć na nogi i zaoszczędzić wielu cierpień, ale przede wszystkim wygrać tę nierówną walkę o życie.

https://www.facebook.com/donate/235060924225838/ 

Jak to się zaczęło?

Leon trafił do Psilądka Nadziei na początku roku, jako jeden z 3 szczeniaków. Szybko okazało się, że jest nieuleczalnie chory na chondrodysplazję, czyli chorobę genetyczną powodującą deformację kości. Powoduje ją gen recesywny, co oznacza, że oboje z rodziców musiało być jego nosicielami. Psiak zmagał się niestety także z wieloma innymi schorzeniami, między innymi ciężką parwowirozą i bakteryjnym zapaleniem kości.

Szczeniak jest pod opieką lekarza weterynarii, który na początku dawał mu mniej niż 10% szans na przeżycie. Jednak regularne leczenie i dobra opieka dają mu coraz lepsze rokowania, a psiak ma dużo lepsze wyniki badań niż na początku. Leosiem od początku opiekuje się Pani Danuta Kadela, która dzielnie walczy razem z nim. To dzięki niej Leon dostał możliwość leczenia u specjalisty i życia w minimalnym stopniu, jak zdrowy szczeniak. Pani Danuta informuje na bieżąco o stanie jego zdrowia na fanpage’u Psilądek Nadziei.

Czy chory szczeniak ma szansę na lepsze jutro?

Leoś mimo ciężkiej choroby, nie traci woli do życia i zachowuje się jak na szczeniaka przystało! Ma ogromny apetyt, uwielbia się bawić i rozrabiać, jest ciekawy świata i spragniony kontaktu z człowiekiem. Żeby wciąż zdrowieć, musi mieć dużo sił, dostawać specjalistyczną karmę i preparaty, ale przede wszystkim być pod stałą opieką weterynaryjną. A to wszystko kosztuje. Życie Leona zależy teraz już tak naprawdę od ilości zebranych funduszy…

Pomóż Leosiowi przeżyć

Szczeniak aktualnie potrzebuje minimum 5 835 zł na przeżycie. W skład tej kwoty wchodzą nieopłacone rachunki za leczenie weterynaryjne, przyszłe leczenie, a w nim, m.in.: konsultacja ortopedyczna i RTG. Leoś potrzebuje również pieniędzy na bieżące wydatki związane z karmą weterynaryjną (a ma naprawdę duży apetyt!) oraz preparaty na stawy i odbudowę masy mięśniowej. Wszystkie szczegóły znajdują się pod zbiórką na stronie naszej fundacji. Tam również można wpłacać pieniądze na Leosia:

 https://www.facebook.com/donate/235060924225838/

To jego ostatnia nadzieja… 

Leoś jest niesamowitym psiakiem, który nie zasłużył na tak smutny los. Wiemy, że prosimy o wiele, ale tylko dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach ten psiak ma szansę na przeżycie. Jeżeli masz taką możliwość, prosimy razem z Leosiem o wpłatę nawet symbolicznej kwoty i udostępnianie linku do zbiórki wśród rodziny i znajomych. W tym przypadku liczy się naprawdę każda złotówka. Pomóżmy temu maleństwu, bo jego ogromna wola życia nic nie da bez pieniędzy na dalsze leczenie.

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button