PSIE NOWINKIWARTO WIEDZIEĆ

Pies w szpitalu? To możliwe!

Kto ma swojego czworonoga ten wie – zwierzęta potrafią szybko poprawić samopoczucie o 180 stopni! Wystarczy, że można się do nich przytulić, spojrzą na nas słodkim wzrokiem, czy zrobią coś zabawnego. Nikogo więc nie powinno dziwić, że psy mogą poprawić nastrój również…. chorym w szpitalach!

Pies w szpitalu, a powrót do zdrowia

Pobyt w szpitalu, szczególnie ten dłuższy, dla każdego jest stresujący i przygnębiający. Ciężkie chwile mogą na szczęście umilać nam nasi najbliżsi – rodzina i przyjaciele. Jednak kto inny poprawi lepiej humor niż ukochany zwierzak, który jest z nami na dobre i na złe oraz kocha nas bezgraniczną miłością? 

Dłuższa rozłąka w trakcie pobytu w szpitalu dla obu stron jest ciężka do zniesienia, dlatego świetnym rozwiązaniem byłyby odwiedziny chorych przez własnych czworonogów. W większości szpitali regulamin tego zabrania, tłumacząc się ostrożnością, a także dbaniem o higienę i sterylność. 

Pies w szpitalu to jednak same plusy! Zwierzęta mogą poprawić stan psychiczny i fizyczny pacjenta. Dochodzenie do zdrowia dużo zależy od nastawienia, więc jeżeli jest ono dobre – chory może szybciej opuścić szpital!

Pies w szpitalu pozwala na lepsze samopoczucie

Program Zachary’s Paws for Healing w kanadyjskim szpitalu

Juravinski Hospital w Ontario, w Kanadzie to jedno z pierwszych miejsc, w którym zwierzęta mogą odwiedzać swoich właścicieli! Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu programu Zachary’s Paws for Healing, a także wrażliwości personelu i władz szpitala. 

Program został stworzony dzięki przykrej historii 25-letniego Zacharego – pacjenta chorego na ziarnicę złośliwą. Młody chłopak był bratankiem ówczesnej dyrektorki szpitala. W ostatnich chwilach swojego życia miał tylko jedno życzenie – przytulić swojego psiaka, z którym był bardzo mocno związany. Zachary zmarł niestety krótko po tym, jednak wizyta jego pupila od razu poprawiła mu nastrój, dzięki czemu, chociaż na chwilę poczuł się lepiej.


Pies w szpitalu w odwiedzinach

Wizyty pupili – jak to wygląda?

Program, który został nazwany na cześć Zacharego pozwala na odwiedziny zwierząt pacjentów, którzy są długotrwale chorzy, często na nieuleczalne choroby. Pacjentów najczęściej odwiedzają psy i koty. Ważne jest jednak to, że zwierzęta mogą odwiedzać tylko swoich właścicieli i nie mogą mieć kontaktu z innymi pacjentami. 

Kanadyjski szpital przestrzega wszystkich norm higieny – zwierzaki przed wejściem do szpitala są badane oraz przechodzą przez wszystkie procedury mycia i dezynfekcji. Dzięki temu nie ma ryzyka przeniesienia bakterii lub chorób do placówki. Zwierzęta odwiedzają chorych w obecności najbliższej rodziny oraz specjalnie przydzielonego asystenta, który dba o bezpieczeństwo pacjenta i szpitalnych urządzeń. Co więcej, pupile wchodzą na teren szpitala w uprzęży, aby ich ruchy były odpowiednio kontrolowane.

Pies w szpitalu pozwala lepiej się poczuć

Zdrowotna moc odwiedzin zwierzaków

Pies w szpitalu to niecodzienny widok. Na szczęście coraz więcej dostrzega się plusów tej sytuacji niż minusów. Zwierzęta mają terapeutyczną moc, która pozwala na lepsze samopoczucie, co jest bardzo ważne w przypadku pobytu w szpitalu. Kto wie, może w przyszłości i w Polsce takie odwiedziny będą możliwe?

Pamiętajcie, że nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Jest wiele Bezdomniaków, które nie mają jeszcze swoich właścicieli, a każdą chwilę zamiast na wygodnej kanapie spędzają w schroniskowym boksie. Jeżeli chcesz im pomóc, skorzystaj z proponowanych przez nas sposobów!

https://www.karmimypsiaki.pl/pomoc

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button