ABC ADOPCJIPRZED ADOPCJĄ

Co należy wiedzieć adoptując psa ze schroniska?

Karmicie psiaki? Dobra robota! My na blogu będziemy karmić Was też wiedzą. Wiedzą o psach, ich potrzebach, zwyczajach, sposobie budowania relacji z innymi zwierzakami i z ludźmi.


Będziemy Was zachęcać do odpowiedzialnych i mądrych adopcji, po to aby były udane i docelowe! Bo tzw. „zwroty psa” do schroniska to nadal zmora wielu placówek opiekujących się psami. 

Wkrótce opowiemy Wam o tym, jak psy budują relacje z ludźmi, co jest ważne w kontaktach z nowopoznanym psem. Podpowiemy, jak zapoznawać psa z niemowlakiem, przedszkolakiem i starszym dzieckiem. Niezwykle ważnym zagadnieniem są środki ostrożności”, które należy podjąć zapraszając psa do domu z maluchem. Wspólnie zastanowimy się, jak rozmawiać z dziećmi na temat szacunku do zwierząt i prawidłowej opieki.  Nauczymy się, jak bezpiecznie się bawić; co wolno, a co jest zakazane w kontaktach dziecko-pies.

Znajdziecie porady dotyczące zapoznawania dwóch obcych sobie psów. Dla wszystkich, którzy maja już jednego pupila opiszemy sposoby wprowadzenia nowego zwierzaka do domu. Skupimy się na wadach i zaletach opieki nad dwoma (lub więcej?) psami jednocześnie. Podpowiemy, jak bezproblemowo zapoznać ze sobą psa i kota!

_D6D1602 — Edit2-3

Wierzymy głęboko, że nowoczesne wychowanie psa, czy też budowanie zdrowej i bezpiecznej relacji człowiek – pies wymaga przede wszystkim zrozumienia psa, jego języka, wsłuchania się w jego potrzeby. Tylko wiedza i empatia pozwoli budować prawdziwie, szczęśliwe wspólne życie. Dlatego razem obalimy mity na temat kar cielesnych, przemocy, rzekomej konieczności „zdominowania psa”. To wszystko jest nieaktualne! Obecna wiedza psychologiczna, etologiczna i behawioralna pozwala na mądre, empatyczne i wyłącznie pozytywne wychowanie pupila.

Możecie być pewni, że nie zabraknie u nas artykułów na temat budowania dobrego samopoczucia u psów, ale też i naszego – opiekunów. Jesteśmy przekonani, że szczęśliwa rodzina z psem, to taka, w której i pies i człowiek jest zadowolony. Rodzina, w której spełnia się potrzeby każdego z domowników. A pies to przecież domownik. Zgadzacie się?

IMG_1970-Edit-2

Bądźcie z nami! Karmcie Psiaki, a w między czasie czytajcie, dyskutujcie i pytajcie. Wiedza o psach jest na wyciągnięcie ręki. Sięgajmy więc po nią razem!

 

Tagi
Pokaż wiecej

Julia Galia

Dyplomowana zoopsycholog, doświadczona behawiorystka z pasją; specjalistka od rozwiązywania problemów z zachowaniem zwierząt; autorka projektu Zwierzak Dobrze Wychowany.pl oraz warsztatów z zakresu wiedzy o kotach; pomaga rodzinom budować lepsze relacje z pupilami, rozwiązywać spory między zwierzętami; doświadczenia pedagoga, mediatora i trenera dopełniają te z prowadzenia domu tymczasowego dla kotów i charytatywnej pracy na rzecz zwierząt.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close