ABC ADOPCJIKOCIAK W DOMUPO ADOPCJIWARTO WIEDZIEĆ

Wyprawka dla kota – co warto kupić?

Adopcja kota to poważna decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć. W końcu taki czworonóg będzie towarzyszył Ci przez kolejne lata życia! Jeżeli jednak decyzja już zapadła i czekasz na swojego kociego lokatora, warto zastanowić się co kupić, aby czuł się w nowym domu jak najlepiej. Nie wiesz czego będzie potrzebował Twój kociak? Z chęcią doradzimy Ci, jaka wyprawka dla kota będzie odpowiednia!

Nowy członek rodziny

Jeżeli Twoja rodzina się powiększa, warto zastanowić się, co kot będzie potrzebował na swoje pierwsze chwile w nowym domu. Jest to bardzo ważne, aby od początku stworzyć mu odpowiednie środowisko, w którym będzie czuł się bezpieczny. Nawet małe szczegóły pomogą mu w szybszym zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Co więc powinna zawierać wyprawka dla kota?

Prawidłowe żywienie

Jedną z najważniejszych rzeczy jest żywienie kociaka oraz akcesoria do jego karmienia. W kociej wyprawce powinna więc znajdować się przede wszystkim odpowiednia karma – na początek najlepiej taka, którą kot jadł do tej pory. O żywieniu kotów dowiesz się więcej z naszego poprzedniego artykułu.

W razie potrzeby można w późniejszym czasie stopniowo dodawać nową karmę jednak najlepiej skonsultować to ze specjalistą. Pamiętaj, że w naszym sklepie fundacyjnym zawsze chętnie doradzimy Ci w wyborze wysokiej jakości karmy dla Twojego pupila.

Miałem ja miseczkę mleczka…

Oprócz samego jedzenia należy zaopatrzyć się w dwie miski – na karmę i na wodę. Nie muszą być duże, wystarczą takie o pojemności 0,3-0,4 l. Warto jednak zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzą się miski ceramiczne i szklane – są najbardziej wytrzymałe i higieniczne. Miski metalowe mogą pozostawiać nieprzyjemny, metaliczny posmak, plastikowe natomiast szybko się psują i są nieekologiczne.   

Pamiętaj o tym, żeby kot miał stały dostęp do wody pitnej. Musi znajdować się ona w łatwodostępnym miejscu, być zawsze świeża i czysta. Niech Cię nie zwiedzie również powszechny zwyczaj i popularny wiersz Tuwima o piciu mleczka. Koty to z natury mięsożercy i nabiał może być szkodliwy dla ich zdrowia.

 

Wygodny odpoczynek

Legowisko nie jest niezbędne, jednak warto zaopatrzyć się w nie przed przyjazdem malucha do domu. Koty z natury wybierają sobie różne miejsca do odpoczynku – może to być kanapa, parapet lub nasze czyste pranie. 😉 Warto jednak, aby Twój kociak miał w domu swoje miejsce, do którego będzie mógł się udać na spoczynek lub uciec w razie stresującej sytuacji. Dla młodszych kotów może sprawdzić się więc posłanie w kształcie domku, w którym będzie mógł schować się i odpocząć.

Załatwianie kocich spraw

Kuweta jest kolejną niezbędną rzeczą w wyprawce dla kota. Na rynku są dostępne różne rodzaje kuwet, można więc przebierać w ofertach. Ważne jednak, aby kuweta była odpowiedniej wielkości i wysokości – kot musi swobodnie się w niej obracać i z łatwością do niej wchodzić. Można postawić na klasyczną, otwartą kuwetę lub nieco droższą, zamykaną kuwetę, z której nie będzie rozsypywał się żwirek.

W naszym sklepie fundacyjnym znajdziesz również żwirek dla kota oraz wszystkie niezbędne akcesoria, między innymi łopatkę do kuwety, którą będzie można łatwo wybierać brudny żwirek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy posiadaniu kota zawsze należy pamiętać o jego bezpieczeństwie! Już podczas pierwszego transportu do domu, jak i w przyszłych podróżach lub na wizytach weterynaryjnych, będzie Ci potrzebny transporter dla kota. Powinien być on większy, aby mógł być też wykorzystywany w przyszłości oraz oczywiście dobrej jakości, aby kot z niego nie uciekł. 

Kot powinien mieć zapewnione również maksymalne bezpieczeństwo w domu. Warto więc zabezpieczyć okna specjalnymi kratkami do okien, przez które kot nie będzie mógł przedostać się na zewnątrz. W przypadku balkonu natomiast sprawdzi się siatka zabezpieczająca. 

A na sam koniec… trochę rozrywki!

Jak już wyposażysz się we wszystkie niezbędne akcesoria do opieki nad swoim nowym kociakiem, przydałyby się jeszcze zabawki! Jest to bardzo ważne, aby kot mógł zaspokoić swoje instynkty oraz rozładować nadmiar energii. 

Na rynku można znaleźć przeróżne zabawki, jednak na sam początek wystarczą 2-3 sztuki –  z czasem będzie można powiększać kolekcję. Świetnie sprawdzą się każdego rodzaju piłeczki i myszki – im bardziej szeleszczące i piszczące, tym lepiej! Koty uwielbiają również wędki z piórkami, na które mogą polować. Nie zapomnij również o drapaku, na którym Twój kot będzie mógł ostrzyć swoje pazurki, więcej o wyborze drapaka dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu

Rób zakupy i pomagaj Bezdomniakom

Wyprawka dla kota jest istotnym elementem decyzji o adopcji kociaka. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz na stronie naszego sklepu fundacyjnego, z którego 100% zysku idzie na pomoc potrzebującym zwierzakom. One też potrzebują karmy, posłań i zabawek, aby przetrwać w schroniskowej rzeczywistości…

https://www.karmimypsiaki.pl/sklep/

 

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

18 Comments

  1. Pingback: uf dissertation
  2. Pingback: strictly slots buy
  3. Pingback: slots garden
  4. Pingback: superman slots
  5. Pingback: free kiss slots
  6. Pingback: gay dad cam chat
  7. Pingback: gay chat las vegas
  8. Pingback: 3variant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button