PSIE NOWINKI

Lokalizator GPS dla czworonoga. Jak go wybrać?

W przypadku, gdy Twój psiak spędza dużo czasu sam na podwórku, przydatnym gadżetem może okazać się lokalizator GPS. W dzisiejszych czasach zastosowanie tych urządzeń nie ogranicza się jedynie do śledzenia pozycji pojazdów czy namierzania niewiernej żony. Coraz częściej sięgają po niego właśnie właściciele psów. Lokalizator jest w stanie uchronić każdego właściciela przed wielogodzinnymi poszukiwaniami psa lub jego całkowitą utratą.

Jak zamontować psu lokalizator ?

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, jak wygląda zastosowanie takiego gadżetu w praktyce. Część z Was może się martwić, że dla psiaka noszenie lokalizatora będzie wiązało się z jakimiś niedogodnościami. Na szczęście urządzenia tego typu zazwyczaj są dość proste w obsłudze i wygodne w użyciu. Mają formę specjalnej obroży wyposażonej w lokalizator.

Aktualnie na rynku istnieje wiele gadżetów tego typu, ale na potrzeby niniejszego artykułu wybraliśmy tylko kilka z nich. Przedstawiamy je krótko w poniższym rankingu.

  • Lokalizator GPS dla psów myśliwskich – Garmin Astro 320

Garmin Astro 320

Zdecydowanie najlepszy model z tego typu urządzeń na rynku. Jest wyposażony w najlepszej jakości system, umożliwiający śledzenie psów. Działa nawet wtedy, gdy nasz pupil znacząco się od nas oddali – jego zasięg wynosi około 15 km.

Zaletą tego urządzenia jest na pewno czuły odbiornik GPS. Duży plus to również dołączony do obroży odbiornik radiowy, pełniący też funkcję wyświetlacza z mapą. Możemy na nim stale obserwować zmianę lokalizacji naszego pupila.

Dodatkowym atutem Garmin Astro 320 jest jego daleki zasięg oraz wydłużony czas pracy w porównaniu do wcześniejszych wersji tego urządzenia. Ulepszenia zrealizowano w oparciu o sugestie myśliwych – którzy moim zdaniem są najliczniejszą grupą, do której kierowany jest ten produkt.

Zdecydowaną wadą tego urządzenia jest jego cena – kosztuje około 2500 złotych. Ale czego się nie robi dla ukochanego czworonoga ? 🙂

  • Lokalizator TK – Star

TK - Star

Innym ciekawym rozwiązaniem – nastawionym bardziej na właścicieli psów, którzy martwią się o swojego pupila, gdy ten choćby nieznacznie oddali się od domu – jest właśnie TK-Star.

Na cały zestaw składa się jedynie obroża, którą zakładamy pupilowi. Dzięki komunikacji z satelitami GPS, umieszczony w niej lokalizator zdobywa dokładną informację o położeniu psa. Aby umożliwić przesył danych z obroży, należy zamontować w niej kartę SIM z numerem telefonu. Dzięki niej lokalizacja psiaka może być rejestrowana i przekazywana do Ciebie na trzy różne sposoby:

1) za pomocą SMS-a – myślę, że ten sposób cieszy się największą popularnością. Wystarczy bowiem wykonać połączenie na numer karty SIM umieszczonej w obroży naszego ulubieńca, a w SMSie zwrotnym dostaniemy współrzędne geograficzne oraz link do mapy Google;

2) za pomocą aplikacji dostępnej na system Android oraz iPhone;

3) za pomocą darmowego portalu internetowego.

W ostatnich dwóch przypadkach potrzebujemy do lokalizacji numeru IMEI urządzenia.

Na pewno zaletami tego urządzenia są jego małe rozmiary i to, że nosi je tylko nasz pupil, a my możemy połączyć się z nim przez telefon lub komputer.

Wadą z pewnością mogą być ograniczenia zasięgu, jakie niesie za sobą wykorzystywanie karty SIM. Na pewno nie nada się do użytku w odludnych miejscach, w których jest słaby zasięg sieci komórkowej.

Cena urządzenia: ok. 300 zł.

  • Obroża Each Pal

EachPal

Obroża EachPal należy do najnowszej generacji lokalizatorów GPS dla zwierząt. Podobnie jak w przypadku poprzedniej obroży lokalizacyjnej, łączymy się z nią poprzez aplikację w telefonie.

W tym przypadku stosowana jest jedynie aplikacja – nie ma możliwości wysyłania SMSów i otrzymywania zwrotnej informacji, co jest pewną wadą urządzenia.

Jednakże w przypadku tego urządzenia producent pokusił się o rozbudowanie aplikacji. Widoczne jest jednoczesne położenie pozycji telefonu właściciela i położenia lokalizatora – a to ułatwia ustalenie kierunku, w jakim należy się udać, aby odnaleźć swoją zgubę.

Aplikacja posiada także wiele innych funkcji – takich jak zapis ścieżki, jaką pokonało nasze zwierzę, a także ustawienie alarmu, który uruchomi się, jeżeli psiak przekroczy zakreślony na mapie obszar. Dodatkowo aplikacja zapisuje trasę biegu, wylicza ilość pokonanych kilometrów i spalonych kalorii. Co ciekawe ma również funkcję podsłuchu – umożliwia nasłuchiwanie otoczenia pupila.

Jak podkreśla producent, może być używany również do lokalizacji dzieci czy osób starszych.

Cena urządzenia: ok. 400 zł

 

A czy Wy szukaliście kiedyś swojego pupila? Myślicie, że lokalizatory GPS to przydatne urządzenie czy zbędny gadżet? Czekamy na Wasze opinie!Tagi
Pokaż wiecej

Maja Jędrzejczak

Absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Interesuje się nowinkami technologicznymi, w wolnych chwilach zanurza się w książkach. Od dziecka wychowywała się ze zwierzakami i jest ich wielką miłośniczką. Aktualnie właścicielka sznaucerki miniaturki Nutki.

Powiązanie artykuły

3 Comments

  1. Mnie osobiście przekonał lokalizator Tractive TRATR1. Mały, nie rzuca się w oczy, cenowo też fajnie wychodzi. Polecam uwzględnić w następnym zestawieniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close