KOCIAKI DO ADOPCJI

Santana – wypadek pozostawił nieodwracalne ślady

Niespełna roczny Kociak o imieniu Santana kilka miesięcy temu uległ ciężkiemu wypadkowi. Oczywiście sprawca pozostawił go bez pomocy. I w taki sposób Santana trafił pod opiekę Schroniska Psie Pole w Racławicach.

Co działo się z Kociakiem?

Santana zostawał przywieziony z bardzo ciężkim stanie – miał połamaną miednicę, urazy w jamie brzusznej oraz neurologiczny uraz głowy. Obecnie jest dużo lepiej, kotek w przyszłości być może będzie wymagał rekonstrukcji miednicy.

Santana był poddany kilku zabiegom, dzięki którym jego stan wyraźnie się poprawił. Jednak niemożliwym jest powrót do dawnej przedwypadkowej sprawności.  Obecnie kot czuję się już dobrze i pozostaje pod stałą opieką lekarzy.

Czego Santana potrzebuje?

Przez wypadek Kociak nie jest w pełni sprawny, ma problemy z końcowym odcinkiem kręgosłupa. Niestety zostały także uszkodzone nerwy sromowe. Kociak ma kłopoty jeśli chodzi o wypróżnianie. Z tego powodu w przyszłości Santana może od czasu do czasu wymagać cewnikowania.

Kolejną ważną potrzebą jest odpowiednia specjalistyczna karma, z dużą ilością włókna. Kociak musi przyjmować także specjalne leki takie jak laktuloza lub parafina.

santana

Poza tym to bardzo otwarty i towarzyski kot. Chętnie bawi się z innymi – zarówno kotami jak i psami. Uwielbia głaskanie oraz przytulanie, których to ciągle się domaga pomrukując.

Ze względu na swój stan kot pragnie domu niewychodzącego.

Mimo ciężkiemu wypadkowi i serii zabiegów i leczeniu Santana lubi zabawę, nie ma problemów z zaufaniem. Jest to radosny i dobrze czujący się w towarzystwie Kociak.

Santana jest niewielki, waży niecałe 4 kilogramy. Kociak przeszedł komplet szczepień oraz badań na zakażenia z ujemnym wynikiem i jest wykastrowany.

Jak adoptować?

Na nowego właściciela kot oczekuje w domu tymczasowym w Krakowie jednak adopcją zajmuje się  Schronisko Psie Pole w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).

Więcej informacji o kocie i adopcji pod numerem telefonu: +48 793 993 779 w godzinach 8.00 – 20.00.

Przed adopcją ważne, aby zaopatrzyć się w podstawową wyprawkę dla Kociaka: odpowiednią karmę, drapak, żwirek, kuwetę oraz zabawki.


Szukasz innego zwierzaka? Zobacz Psiaki do adopcji.


Porzucone Psiaki możesz wesprzeć, angażując się w kampanię #wTrasieDaSię.

Pokaż wiecej

Patrycja Biernat

Studentka marketingu i wzornictwa. Chętnie angażuje się w działania charytatywne, do których motywuje ją praca z ludźmi. Wolny czas lubi spędzać aktywnie np. zwiedzając nowe miejsca.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button