PSIAKI DO ADOPCJI

7 sposobów na pomaganie przy okazji – #MiesiącDobrociDlaZwierząt

Październik uznaje się za Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. To czas, kiedy więcej mówi się o tym, że zwierzęta to istoty żywe, które są zdolne do odczuwania cierpienia, mają swoje prawa i zasługują na szacunek, opiekę, ochronę oraz dobre traktowanie.

Tej dobroci najbardziej potrzebują zwierzęta bezdomne. A tych jest w Polsce coraz więcej. Potwierdzają to kolejne raporty Narodowej Izby Kontroli, sporządzane regularnie od 2010 roku. Rośnie zarówno liczba schronisk, jak i zwierząt w nich przebywających. (źródło: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-pomaga-rozwiazac-problem-bezdomnych-zwierzat.html)

 

Wiele osób chce pomagać, ale nie wie od czego zacząć i do kogo się zgłosić. Na szczęście są organizacje – takie jak nasza – które specjalizują się w pomaganiu i za ich pośrednictwem najłatwiej angażować się w działania na rzecz zwierząt.

Obawiasz się, że nie masz wystarczająco dużo czasu bądź funduszy? Niesłusznie! Pomaganie nie musi być czasochłonne ani pracochłonne.

W tym artykule pokażemy Ci, jakie są najefektywniejsze formy pomocy bezdomniakom zupełnie przy okazji.

  1. Utwórz zbiórkę pieniędzy na Facebooku

To narzędzie, które umożliwia wspieranie bezdomnych zwierzaków bez wychodzenia z domu. Facebook wprowadził możliwość organizowania zbiórek pieniędzy na rzecz organizacji pożytku publicznego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Cała procedura trwa zaledwie chwilę i jest wyjątkowo prosta.

O czym warto pamiętać? Staraj się utrzymywać kontakt ze swoimi odbiorcami za pomocą postów. Dzięki temu, będziesz stale przypominać o swojej inicjatywie i dotrzesz do większej liczby odbiorców.

infografika

  1. Pomagaj przy okazji zakupów online

Robisz zakupy w Promodzie, Calzedonii lub Sephorze? “Pomagaj Przy Okazji” to autorskie narzędzie akcji Karmimy Psiaki stworzone z myślą o tych najbardziej zabieganych. Wejdź na stronę wybranego sklepu internetowego przez link podany na stronie Karmimy Psiaki, a część wydanej przez Ciebie kwoty trafi do bezdomnych Psiaków i Kociaków. Baza sklepów współpracujących z fundacją jest duża i stale się powiększa.

  1. Kupuj karmę dla swojego pupila w sklepie charytatywnym

Robiąc zakupy dla swojego Psiaka lub Kociaka, możesz pomóc bezdomnym czworonogom. Karmimy Psiaki od dwóch lat prowadzi internetowy sklep zoologiczny. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, gdzie 100 proc. zysku sklepu jest przekazywane na pomoc bezdomnym Psiakom i Kociakom.

Karmę możesz kupić wszędzie, ale kupując w sklepie takim jak ten, masz bezpośredni wpływ na los porzuconych zwierzaków.

  1. Zorganizuj wyjście do schroniska

Możesz odwiedzić schronisko sam, ze znajomymi, rodziną lub zorganizować wyjście z kolegami z pracy. Co możesz zrobić na miejscu? Wyprowadzić Psiaki na spacer, pomóc w sprzątaniu terenu, wyczesać Psiaki, wesprzeć placówkę w pracach remontowych.

wolontariat

Jeśli potrzebujesz pomocy w zaaranżowaniu takiego wyjścia – możesz zgłosić się do nas – skoordynujemy za Ciebie cały proces.

  1. Zbieraj datki do puszki

Taką zbiórkę możemy przeprowadzać na koncertach, weselach, imprezach, w szkołach, firmach, sklepach. Możliwości jest wiele. To od Ciebie zależy, jaką zbiórka przyjmie formę oraz jak długo będzie trwała. Możesz ustawić puszkę na kilka miesięcy i odesłać ją dopiero po zapełnieniu lub zbierać datki tylko przez jeden dzień.

zbiórka do puszki

Aby zbiórka była w pełni legalna, musi spełniać konkretne wymogi formalne. Dlatego łatwiej przeprowadzić ją z nami! Otrzymujemy wtedy odpowiednio oznakowaną i zaplombowaną puszkę oraz materiały promocyjne.

  1. Zaangażuj się w działania wewnętrzne organizacji

Masz lekkie pióro? Zgłoś się do pisania i promowania ogłoszeń adopcyjnych, zaangażuj się w prowadzenie bloga albo Facebooka. Masz trochę wolnego czasu? Zostań wolontariuszem na wydarzeniach charytatywnych. Często podróżujesz, jeździsz samochodem? Pomóż w przewożeniu karmy. Lubisz robić zdjęcia albo tworzyć ciekawe video? Możesz pomagać przy tworzeniu ogłoszeń adopcyjnych lub przygotowywać wideorelacje z wydarzeń. Posiadasz bloga? Jesteś influencerem? Lubisz udzielać się w social mediach? Zainspiruj swoich odbiorców i pokaż, że warto pomagać. Wystarczy się zgłosić a my pokierujemy wolontariuszy już dalej.

  1.   Zorganizuj zbiórkę karmy

W schroniskach, aby nakarmić wszystkie zwierzaki, codziennie potrzebnych jest kilkaset kilogramów karmy. Zbiórkę karmy można też przeprowadzić przy okazji jakiegoś wydarzenia lub zainicjować ją samodzielnie.

zbiórka karmy

Chętnie pomożemy Ci przy formalnościach i dostarczymy materiałów promocyjnych. W kontekście zbiórek karmy dla schronisk warto pamiętać, że przebywa tam bardzo dużo chorych i starych psów, które potrzebują karmy specjalistycznej. I takiej wysokiej jakości karmy najbardziej tam brakuje.


Więcej sposobów na pomaganie oraz wszelkie szczegółowe instrukcje znajdziesz na stronie www.karmimypsiaki.pl/pomoc. Daj się zainspirować i zacznij pomagać bezdomnym Psiakom i Kociakom!


 

Tagi
Pokaż wiecej

Marta Adaśko

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.

Powiązanie artykuły

jeden komantarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

tło
SPRAWDŹ>
Close
Close