PSIAKI DO ADOPCJI

Szuszu – porzucony senior chce domu!

Lato to czas podróży. Dla nas cudowny okres urlopów i wypoczynku, dla tysięcy zwierzaków w całej Polsce – czas tragiczny. Wakacjom towarzyszą nie tylko brutalne porzucenia, ale również celowy lub bezmyślny brak zainteresowania podopiecznymi. Efektem tego jest rosnąca liczba zwierzaków w schroniskach. Takie zapomnienie spotkało właśnie Szuszu.

szuszu pies do adopcji

Historia porzucenia

Kilka dni temu bezpański Psiak błąkał się pośrodku pól uprawnych. Pozostawiony bez wody w upalne dni staruszek trafił do Schroniska Psie Pole w Racławicach. Przemęczony piesek nie był w stanie pokonać już samodzielnie ani kroku dalej. Z pomocą przyszedł mu nieznajomy, w którego domu porzucony Szuszu oczekiwał na przyjazd pracowników ze schroniska.

Niestety życie Szuszu wcześniej nie należało do najlepszych – Psiak prawdopodobnie długo żył na łańcuchu. Można to wywnioskować to po sposobie chodzie.

szuszu w schronisku

Jaki jest Psiak?

Przede wszystkim spokojny – bardzo grzeczny, nie hałasuje, gdy nie ma takiej potrzeby. Nie jest agresywny – może przebywać z dziećmi, lubi też towarzystwo innych Psiaków. Ze względu na podeszły wiek Szuszu nie ma już wielkiego potencjału na szkolenie. Umie chodzić na smyczy i robi to z ogromną przyjemnością.

Co czeka dalej Szuszu?

Samotność i z każdym dniem coraz mniej energii. Nikt przecież nie zaadoptuje psa w podeszłym wieku, a Szuszu ma już swoje lata – około 15.

Mimo wszystko do końca będzie czekał, dokładnie tak samo jak inni seniorzy w schronisku – na głaski, przytulenia albo chociaż ludzkie spojrzenie. Będzie czuł, że mógłby być spokojnym oddanym psem, ale zapewne już nie dostanie takiej szansy. Seniorzy ze schronisk są spokojni, nie wymagają dużo uwagi ani długich i intensywnych spacerów, chcą tylko aby ktoś poświęcił im odrobinę uwagi.

Kontakt w sprawie adopcji

Na nowego właściciela Psiak oczekuje w Schronisku Psie Pole w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa).

Więcej informacji o psiaku i adopcji pod numerem telefonu: +48 793 993 779 w godzinach 8.00 – 20.00.


Szukasz innego zwierzaka? Zobacz pozostałe Psiaki do adopcji.


Porzucone Psiaki możesz wesprzeć, angażując się w kampanię #wTrasieDaSię.

Pokaż wiecej

Patrycja Biernat

Studentka marketingu i wzornictwa. Chętnie angażuje się w działania charytatywne, do których motywuje ją praca z ludźmi. Wolny czas lubi spędzać aktywnie np. zwiedzając nowe miejsca.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button