WARTO WIEDZIEĆ

Najpopularniejsze psiaki z filmów i bajek

Psi celebryci część 2

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Te czworonogi potrafią podbić serce swoją bezgraniczną miłością i wiernością. Nic więc dziwnego, że wizerunek psa jest bardzo często wykorzystywany w kulturze. Możemy się z nim spotkać w filmach, serialach, a nawet bajkach. Które psiaki ze świata fikcyjnego są jednak najbardziej lubiane przez odbiorców i mogą zasłużyć na zaszczytne miano „psi celebryta”?

Znane są nam już najpopularniejsze psiaki historii, które miały wkład w światowe dzieje i zapisały się w nich swoim wielkim sercem oraz oddaniem wobec właścicieli. Jak to jednak wygląda w świecie fikcyjnym? Filmy często przedstawiają realne historie, jak na przykład w przypadku „Mój przyjaciel Hachiko”.

Równie popularne są jednak filmy i bajki z wymyślonymi psimi bohaterami. Tego typu produkcje chwytają za serce nawet największego twardziela. Dla dzieci takie bajki mają funkcję dydaktyczną, pokazują pozytywne cechy psiaków, które można przełożyć na ludzkie zachowania.

Celebryci Disneya

Charakterystyczne dla produkcji Walta Disneya jest bardzo częste wykorzystywanie zwierzaków, jako bohaterów bajek. Popularna Myszka Miki, która jest symbolem wytwórni, jelonek Bambi, czy Król Lew to tylko przykłady niektórych z nich.

Także dużą część produkcji stanowią właśnie psiaki, których przygody są uwielbiane przez małych i dużych widzów. Kto z nas nie wzruszył się na przygodach Lady i Trumpa z bajki „Zakochany Kundel” czy małych szczeniaczków uciekających przed złą Cruellą de Mon ze „101 dalmatyńczyków”?

Jednak najbardziej charakterystycznym psem produkcji Disneya jest Pluto, czyli sławny na całym świecie, wierny towarzysz Myszki Miki. Podejrzewa się, że jest on owczarkiem lub psem rasy Bloodhound. Większa część widzów uważa go jednak za uroczego mieszańca. Pluto to żółty psiak z czarnymi uszami, który często wpada w tarapaty, potrafiąc rozśmieszyć i rozczulić widzów. Co ciekawe, jego imię zostało nadane po odkryciu planety Pluton.

Gwiazdy filmowe

Psiaki bardzo często występują również w filmach fabularnych. Znaną, filmową bohaterką jest Lessie – owczarek szkocki z filmu nakręconego na podstawie powieści „Lessie, wróć!”. To chwytająca za serce historia suczki, która ze względu na biedę panującą u swoich opiekunów, zostaje sprzedana i wywieziona kilkaset kilometrów od domu. Lessie tęskniąc za właścicielami, ucieka i udaje się w ciężką wędrówkę powrotną do swojego domu.

Polscy celebryci

Reksio to polska klasyka gatunku. Ponad 60 odcinków serialu animowanego wyprodukowanych zostało w latach 1967-1990. Bajka przedstawiała przygody psa z łatką na oku, który poznawał świat, równocześnie edukując dzieci o innych zwierzętach, zawodach, czy porach roku. Bajka była emitowana przez lata jako dobranocka, a dzieci uwielbiały Reksia za jego zabawne historie i uroczy wygląd.

Szarik jest natomiast psem, który występował w polskim serialu „Czterej Pancerni i Pies”. To owczarek niemiecki, którego imię było tłumaczone jako kuleczka. Szarik to pies dowódcy czołgu, który towarzyszy bohaterom w zmaganiach wojennych. Był grany przez 3 różne psy, w tym przez Trymera, czyli psa milicyjnego, który oblał egzamin i zamiast na służbę wysłano go na plan filmowy.

1% podatku

Produkcje filmowe i bajki pokazują, jak wielką miłością ludzie darzą psiaki. Warto więc pomagać tym, których los nie rozpieszcza. Przekazując 1% podatku na Fundację Sarigato, przyczynisz się do pomocy psom i kotom, które swoje życie spędzają w schroniskowym boksie. Dzięki zebranym funduszom fundacja zapewni im pożywienie, ciepłe schronienie, dobrą opiekę, a także zrobi wszystko, żeby znaleźć im kochający dom. Dzięki temu, psiaki takie jak Trump z „Zakochanego kundla” będą mogły zyskać kochający dom!

KRS: 0000 445 475

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

2 Comments

  1. Moim ulubieńcem jest jednak ponad wszystko pewny filmowy wilk… Dwie Skarpety z „Tańczącego z wilkami”. Płaczę za każdym razem ;( Ooo! Nie mówiąc już o książce i filmie „Biały Kieł”! Tam płaczę jeszcze bardziej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button