NEWSY

Oświęcim. Mężczyzna wykąpał psa na myjni samochodowej

45-latek z Oświęcimia usłyszał zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna umył swojego psa przy użyciu lancy ciśnieniowej oraz detergentów znajdujących się na bezdotykowej myjni samochodowej.

Zawiadomienie o zdarzeniu złożył właściciel myjni. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że przedsiębiorca o zdarzeniu został poinformowany przez jednego z oburzonych klientów.

Po analizie nagrań z monitoringu funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym właściciele psa przyjechali na myjnię jest samochodem w leasingu. Następnie ustalili, że pojazdem dysponuje małżeństwo z Oświęcimia, więc udali się do ich miejsca zamieszkania. Podczas czynności potwierdzili, ich związek ze zdarzeniem – wyjaśnia oświęcimska policja.

Funkcjonariusze sprawdzili w  jakim stanie znajduje się psiak, na szczęście nie wymagał interwencji  weterynaryjnej.

Właściciel psa otrzymał wezwane na komendę

W ostatni wtorek maja (20.05) 45-latek  zgłosił się do oświęcimskiej stawił się w komendzie policji, gdzie w oparciu o zebrany materiał dowodowy  został mu przedstawiony zarzut znęcania nad zwierzęciem. Teraz  mężczyznę czeka rozprawa sądowa,  nieodpowiedzialnemu właścicielowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podziękowania 

Policja z Oświęcimia  dziękuje za prawidłową reakcję klientowi, który o zdarzeniu powiadomił właścicieli myjni, a także osobom, które przekazywały informacje dotyczące właścicieli psa.

Szukasz najnowszych informacji ze świata Psiaków i Kociaków? Przeczytaj również:

Bądź na bieżąco z naszymi akcjami pomocowymi. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku i Instagramie!

Pokaż wiecej

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button