WARTO WIEDZIEĆ

Skala problemu bezdomnych zwierząt w Polsce – zobacz te liczby!

Zastanawialiście się czasami, dlaczego tak dużo mówimy o potrzebie pomocy bezdomnym psom? Czy naprawdę jest ich tak wiele? Jaka jest skala problemu?

Niestety, liczby mówią same za siebie. Ilość porzucanych psów z roku na rok jest coraz większa. Co więcej, według Najwyższej Izby Kontroli aż 80% schronisk nie zapewnia swoim podopiecznym odpowiednich warunków bytowych. Psy i koty nie mają właściwych pomieszczeń, legowisk i wybiegów w aż 71% placówek. Ponad to, prawie połowa z nich nie zapewnia nawet odpowiednich warunków sanitarno-higienicznych.

Znając powyższe dane, nie możemy przejść obojętnie wobec porzucanych zwierząt. Edukacja społeczeństwa, a także doraźna pomoc instytucjom zajmującym się bezdomnymi psami to nasz obowiązek. Nie uda nam się zrobić tego samemu. Aby odnieść sukces, musimy działać razem – wszyscy ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Dzięki kampaniom społecznym i licznym działaniom prozwierzęcych organizacji liczba adopcji rośnie. Temat skali problemu będziemy rozwijali opisując każdy aspekt problemu bardziej szczegółowo w kolejnych postach.

*Dane pochodzą z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Pokaż wiecej

Katarzyna Balińska

Zootechnik, specjalista hodowli ekologicznej i ochrony zwierząt. Organizatorka licznych akcji charytatywnych i edukacyjnych. Od 8 lat związana z pomocą bezdomnym czworonogom.

Powiązanie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button